سبد خرید 0

چاقی و چاق بودن بد است؟

چاقی و چاق بودن بد است؟

چاقی منفورترین کلمه تاریخ!

 

تصمیم گیری در مورد چاقی، تغییر بسیار بزرگی که ممکن است تغییر نکردن باشد.

 

امروز که با یکی از دوستان عزیز در مورد چاقی صحبت می کردم به این نکته اشاره می کرد که : مگه یه آدم چاق میتونه بدون اینکه وزنش رو کم کنه خوشحال باشه؟

چاقی رو فقط میشه با لاغری درمان کرد و بس.

هپی فت یعنی چی؟ چاق خوشحال مگه داریم؟ مگه میشه چاق بود و خوشحال بود؟!

این دوست نازنین باور داشت تا زمانی که لاغر نشه نمیتونه شاد باشه! و با دیدگاه من مخالف بود.

می گفت هر کس که چاقه و خوشحاله حتماً یه تَختَش کمه! اینقدر بیعرضست که نمیتونه وزنش رو کم کنه که خودشو زده به اون راه و اَدای آدمهای خوشحال رو در میاره.

خدا از ته دلش خبر داره، من یقین دارم که ته دلش دوست داره لاغرباشه و کلی با توپِ پُر حدود 20 دقیقه از این مدل صحبت ها انجام داد و بعد گوشی رو قطع کرد.

البته که من کاملاً به این موضوع آگاهم که دیدگاه من میتونه مخالفین زیادی داشته باشه، اون هم به این جهت که تمام جامعه دیدگاهی خلاف دیدگاه من دارند و همه چاقی و اضافه وزن رو بد می دونند و اَخ و پیف می کنند.

با این شرایط یه نفر پیدا شده میگه  چاقی هیچم بد نیست و میشه با اندام چاق هم موفق شد و از زندگی لذت برد.

 قطعاً این آدم مخالفینی پیدا میکنه، ولی خوب موافقینی هم داره که کم هم نیستند، البته بعد از اینکه چند صباحی با من و وب سایت هپی فت معاشرت کردن و دیدگاه من رو کاملاً متوجه شدند.

من با علم به همه این موارد و شرایط پا در این مسیر گذاشتم و تا آخرین نفس هم ادامه خواهم داد چون اصولاً آدم بد پیله ای هستم و به چیز که بچسم به این سادگی ها دست بردارش نیستم . پس حالا حالا ها اسم امین جعفری و وب سایت هپی فت رو در وب فارسی خواهید شنید .

چاقی بخت برگشته

چرا چاقی از نظر همه اینقدر بده؟

 چرا چاقی از فحش ناموسی هم بدتره؟

چرا چاقی از سربازی رفتن هم دردناکتره؟

چرا همه حاضرن 20 نفر با لگد و مشت تا سر حد مرگ کتکشون بزنن ولی چاق نباشن؟

چرا خیلی ها حاضرن 30میلیون تومان پول بدن و قسمتی از معده عزیزشون رو از دست بدن و مشکلات بعد از عمل رو به جون بخرن ولی چاق نباشن؟

چرا حاضرن توی هوای 50 درجه نایلون به خودشون ببندن و مثل چی روی تردمیل بدون ولی چاق نباشن؟

چرا چاقی این همه منفوره؟

به عقیده من چاقی هم مثل فشار خونه، مال یکی بالاست و دیگری پائین، وزن یکی هم پائینه که میشه لاغر و اون یکی وزنش بالاست میشه چاق، والا به خدا اینهمه شلوغ کاری نداره! اینهمه تنفر و نفرت لازم نیست.

من هیچ موقع نخواستم چاق بودن رو ترویج کنم، بر عکس تمام سعی خود رو می کنم که به دوستان عزیز کمک کنم که خودشون را به همون شکلی که هستن بپذیرن و از زندگی شون لذت ببرن تا بتونن در قدم های بعدی فکری به حال اندامشون کنن و به اندامی که لیاقتش رو دارن دست پیدا کنن.

من حرفم اینه که چاقی رو محدودیت ندونید و این همه از خودتون و از زندگی ناامید نباشید.

همه شما باید بدونید شما با کم خوردن لاغر نمی شید بلکه با زیاد نخوردنه که متناسب می شید.

این وسط موضوعی پیش میاد که باعث ایجاد اختلاف بین عُلمای حوزه تناسب اندامه. غذاها باعث اضافه وزن و چاقی می شن یا زیاد خوردن غذاها؟!

من عقیدم اینه که هیچکدوم از غذاها شما رو چاق نمی کنن و باعث چاقی شما نمی شن، این زیاده روی در خوردن غذاها ست که شما رو دچار اضافه وزن می کنه.

باید ریشه این موضوع رو پیدا کنید، اینکه چرا بیشتر از نیاز بدنتون غذا می خورید؟

چرا نمی تونید خودتون را کنترل کنید؟

این موضوعاتی هستن که باید جوابی براشون پیدا کنید.

در دوره قاتل اندام دلخواهتون کیست؟ می تونید به جواب این سوالات دست پیدا کنید. قیمت این دوره 250 هزار تومانه که شما می تونید به عنوان هدیه از طرف من دریافتش کنید.

تنها کافیه در وب سایت هپی فت ثبت نام کنید و هدیه 250 هزار تومانی خودتون رو  دریافت کنید.

چاقی در ته چاه

روزی مرد چاقی درون چاهی عمیق سقوط کرد، هر کس که از آن حوالی می گذشت و صدای آه و ناله او را می شنید به شیوه خودش سعی می کرد به او کمک کند.

روزنامه نگاری دفتر یادداشتش را درآورد و از بیرون چاه مصاحبه ای مفصل با او انجام داد و در روزنامه اش مقاله ای تحت عنوان، چاقی باعث سقوط شما در چاه می شود را چاپ کرد.

دکتر تغذیه ای از آن حوالی می گذشت، وقتی صدایش را شنید به لبه ی چاه آمد و با اوصحبت کرد و برایش برنامه لاغری مفصلی نوشت و رفت.

مربی انگیزشی ای رد می شد به او دلداری داد که باید در ته چاه به داشته هایش فکر کند و از بابت دستی که نشکسته است صد هزار مرتبه خدا را سپاس گوید، باید تجسم کند که از چاه بیرون آمده است و در سلامتی کامل زندگی می کند! چند جمله تاکیدی هم به او یاد داد تا درون چاه تکرار کند، من حالم به شدت خوب است! من هم اکنون از چاه بیرون می روم، من فردی بسیار لاغر و متناسب هستم!

مربی فیتنسی رد می شد، به او گفت اگر ورزش می کردی و مقداری از ونت را کم می کردی می توانستی به راحتی از چاه بیرون بیایی، چاقی ات کار دستت داد و برنامه ورزشی چربی سوزی در 4 هفته ای را برایش نوشت.

کارخانه داری که گذرش به آن حوالی افتاده بود برایش کمربند لاغری به دورن چاه پرتاپ کرد و گفت همانطور که آنجا خوابیده ای این کمربند را هم ببند تا مقداری لاغرتر شوی. این کمر بند می تواند چاقی ات را درمان کند.

نویسنده ای که لب چاه بود برایش یکی از کتابهایش را امضاء کرد و به درون چاه پرت کرد و به او گفت این کتابِ خدا چاق ها را دوست ندارد را بخوان تا وقتی از چاه بیرون آمدی بتوانی فکری به حال چاقی ات بکنی.

شخص دیگری که مدرس دوره های آموزشی بود، ام پی تری پلیرش را به دورن چاه پرت کرد و گفت، همانطور که در چاه هستی به این آموزش ها گوش بده تا بتوانی بعد از خلاصی از چاه لاغر شوی.

البته که تمام این عزیزان شماره کارتشان را هم به دورن چاه فرستادند تا هزینه خدماتشان را دریافت کنند.
.
.
.
.

تا بالاخره مرد بی سوادی که برای بردن آب به لب چاه آمده بود ریسمانش را به دورون چاه فرستاد و آن چاق نگون بخت را از چاه بیرون کشید.

 

دوستان نازنینم همه شما درون چاه عمیق چاقی سقوط کردین و الان مدتهای مَدیدیه که اونجا تک و تنها رها شدید.

سالهاست که منتظر کمک موندید ولی خبری نشده، همه تا لب چاه اومدن و بر طبق دانشی که داشتن سعی کردن که به شما کمک کنن ولی شما هنوز هم که هنوزه داخل چاه چاقی گرفتارید.

باید خودتون دست به زانوهاتون بگیرید و از این چاه عمیقی که دیگران براتون کندن و شما  داخلش سقوط کردید نجات پیدا کنین.

تنها راه بیرون اومدن از این چاه خوفناک و ترسناک اینه که بپذیرید چاقی می تونه هدیه ای از جانب خدا باشه تا شما رو به مسیری متفاوت و شگفت انگیز هدایت کنه.

من زمانی که پذیرفتم بهترین تغییر اینه که بپذیرم فعلاً موقع تغییر اندامم نیست و باید کمی صبر کنم و دانشم رو ارتقاء بدم و راه کاری اساسی براش پیدا کنم، تونستم از چاه چاقی بیرون بیام.

زمانی که پذیرفتم بهترین تغییر برای من تغییر نکردنه، تونستم ذهنم رو کنترل کنم و در مسیر آرامش قرار گرفتم.

باید دانش کاهش وزن رو پیدا کنید تا بتونید به اندامی که لایقش هستید دست پیدا کنید.

دانشی فراتر از چی بخورم و چی نخورم و کی بخورم و کی نخورم و کالری مواد غذایی.

دانشی عمیق در مورد چاقی و اضافه وزن، باید ذهنتون را از اطلاعات مسموم پاک کنین و عادت هایی برای خودتون بسازید که متناسب با شرایط زندگیتون باشه.

راه کار تناسب اندام و لاغر شدن برای همه یکسان نیست.

هر کدوم از ما به شیوه ای که فقط مختص به خودمونه می تونیم از چاه چاقی بیرون بیایم . بستگی داره تا چه عمقی سقوط کردیم  و چقدر آسیب دیدیم.

شما فقط کافیه به هپی فت اعتماد کنید و هپی فت را دنبال کنید، به شما قول می دم که به زودی از چاه چاقی خارج می شید.  

AMIN-JAFARI

7 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • با سلام
  واقعا درست و صحیح گفتید استاد عزیز ،خدا رو شکر الان من حدود چهار ماه هست که وارد دوره هپی فت شدم و دارم کم کم به هدیه ای که از این مسیر خداوند به من عطا کرده و تغییراتی که در خودم و در این مدت در زندگی ام دیده ام و هر روز عشق و علاقه ام به خداوند بیشتر میشه رو میبینم و حس میکنم ،بنابراین صددرصد با گفته ها و نظرات استاد موافقم و امیدوارم روز به روز بتوانم در کنترل ذهن و مسیری که با کمک الله و استاد عزیز در پیش رو دارم موفق تر باشم وبه همه اهدافم به سلامتی برسم.ممنون

 • سلام سلام هزاران سلام امین جعفری عزیز ، این مقاله چقدر عالی بوووود من عاشق مباحث عمقی و موشکافانه هستم مباحثی که باعث می شوند به طور جد خودم و اینبار تنها خودم فضایی که دچارش شده ام را شخم بزنم و اجازه ندهم عوامل بیرونی زودتر از من دست به کار شوند یا اگر شدند ادامه دهند و این ره میسر نبود برای من مگر با وجود شما و این کنکاش عالی و عمیق شما در بحث تناسب اندام..من مشتاقانه همراهتان هستم و ایمان دارم اینبار موفق می شوم زیرا هر لحظه که از شما می شنوم و می خوانم ارتعاش عالی و مثبت امید و موفقیت را با تک تک سلولهای وجودم احساس می کنم و احساس هرگز دروغ نمی گوید..دست مریزاد استاد🙏🌹🌹🌹🌹🌹🌹

  • سلام سرکار خانم عابدی عزیز
   سپاسگزارم بابت ثبت دیدگاه
   واقعاً سپاسگزارم که جزء اولین نفراتی هستید که دست نوشته های من رو می خونید و برام کامنت میزارید. این نهایت لطف شماست.
   نوشتن برای من بسیار مقدسه و من تمام سعس خودم رو می کنم که دیدگاهم رو بدون سانسور در قالب کلمات بنویسم. تمام آن چیزی را که یاد گرفتم در نوشته هایم جاری می کنم و اصلاً به این فکر نمیکنم که بعضی از حرف ها را در دوره ها بزنم و از این مدل صحبت ها. عقیده دارم که نوشته هایم دیدی جدید در زمینه تناسب اندام است که تا به امروز شاید کمتر کسی در بحث تناسب اندام استفاده کرده باشد. امیدوارم که تمام دوستان استفاده کنند و دیدشان را نسبت به زندگی و اندامشان را زیباتر کنند.

   • قداست نوشته های تان را الحق و الانصاف به شدت احساس می کنم و همین راز حقیقی شماست که تا این حد عالی ، جذاب و قابل درک می نویسید به گونه ای که من با تمام وجودم در حین خواندن به دنبال ادامه با شما همسفر می شوم و این احساس را نویسنده با تبحر خاص خودش خواننده را به دنبال خود می کشاند و سبب بیشترین بازخورد می شود…همواره سپاسگزارتان هستم امین جعفری عزیز تا دنیا دنیاست.

  • سلام خانم طیبه
   سپاس بابت نوشتن دیدگاه
   موفقیت چیز خیلی پیچیده ای نیست، خیلی برامون سخت جلوه دادنش، در صورتی که همه با توجه به شرایطی که داریم می تونیم از زندگی مون لذت ببریم، فقط کافیه قوانین رو به خوبی بلد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید