سبد خرید 0

وبلاگ

چاق شدیم چون با خود واقعی‌مان قهر کردیم!

صنعت مد و فشن باعث شد خودمان را در معرض مقایسه قرار دهیم

از زمانی چاق شدیم، که با خود واقعی‌مان قهر کردیم!

غذاها باعث چاقی ما نشدند!

این ما بودیم که با غذا خودمان را چاق کردیم!

 دوست ندارم یک‌مشت حرف کلیشه‌ای به در نخور تحویلتان دهم، همه شما پی اچ دی رژیم گرفتن دارید و به‌اندازه موهای سرتان رژیم‌های مختلف را امتحان کردید.

پس خاطرتان جمع، در مورد هیچ رژیم لاغری یا رژیم غذایی صحبتی نخواهید شنید، خود من نسبت به کلمه رژیم، فوبیا دارم و با شنیدنش ناخودآگاه اضطراب سراسر وجودم را می گیرد.

دم‌نوش و قرص و سایر روش‌های لاغری هم اینجا بایکوت هستند و محجور.

تا همین چند سال پیش چاقی مسئله‌ای بود که با تمام وجودم درگیرش بودم. تقریباً بیش از نیمی از زندگی‌ام را بااحساس تنفر از بدنم و مقایسه سانت به سانتش با مدل‌های تلویزیونی گذراندم.

40 کیلو اضافه‌وزن داشتم و برای این مسئله شدیدترین سرزنش‌ها را نثار خودم می‌کردم، احساس بی‌کفایتی و بی‌ارادگی و بی‌عرضگی سراسر وجودم را فراگرفته بود.

 


باورهای مسموم جامه در مورد چاقی و اندام نازیبا
با بالاتر رفتن سنم و آشنا شدن با حوزه‌های مختلف موفقیت فردی، به این ایده رسیدم که باید از خودم راضی باشم و خودم را با هر وزنی که دارم بپذیرم تا بتوانم برای اضافه‌وزنم چاره‌ای بیندیشم.

به این نتیجه رسیدم که این جامعه چاق ستیز و این صنعت مد و فشن است که معیارهای زیباشناسی و خوب یا بد بودن اندامم را در ذهن من و امثال من فروکرده است و صدالبته که معیارهای درستی هم نیستند.

من متوجه شدم که هدف، فلسفه و معیارهای خوبی برای لاغر شدن نداشتم.

کم‌کم دیدم را نسبت به مقوله لاغری و وزن کم کردن تغییر دادم، سعی کردم شبیه به خودم زندگی کنم، تصمیم گرفتم تعریفی شخصی از زیبایی برای خودم بسازم.

دیگر به اندامم به دید دشمنی که می‌خواهد همه‌جا آبروی من را ببرد نگاه نمی‌کردم، دیگر خودم را در خانه محبوس نمی‌کردم، به‌شدت بر روی عزت‌نفسم کارکردم و کم‌کم زندگی روی خوشش را به من نشان داد.

 البته که به همین سادگی هم که در این چند خط نوشتم نبود و ذهن منطقی‌ام مقاومت بسیار انجام می‌داد تا مرا قانع کند که عرف و رسم و رسوم جامعه چنین است و چنان است.

دائماً با دلایلی به‌ظاهر منطقی قصد داشت دیدگاه جدیدم را احمقانه جلوه دهد، ولی من یواش‌یواش قوانین بازی را آموختم و توانستم با صلاح خودش به جنگ خودش بروم و مغلوبش کنم.

دیگر از غذاهای پرکالری وحشتی نداشتم، اصولاً دیگر به کالری مواد غذایی اهمیتی نمی‌دادم، در هر وعده غذایی به‌جای ترس و نگرانی از چاق شدن، از خوردن هر لقمه‌ای لذت می‌بردم و با تمام وجود مزه غذاها را می‌چشیدم.

سالیان سال هرروز و هر وعده با اضطراب و نگرانی غذا خوردم و کالری هر لقمه را محاسبه کردم و روزبه‌روز هم چاق‌تر شدم. ولی در هویت جدیدم تصمیم گرفتم که قربانی دیدگاه‌های پوسیده جامعه نباشم.

 زمانی که موفق شدم قوانین زندگی را بیاموزم همه‌چیز در زندگی‌ام تغییر کرد و البته که اندامم هم‌شکل متفاوتی به خودش گرفت.

کم‌کم به دیگران هم کمک کردم که دیدگاه من را در زندگی‌شان جاری کنند و از زندگی لذت ببرند.

افکارم و دیدگاهم طرفداران خاص خودش را دارد و به شما هم پیشنهاد می‌کنم اگر می‌خواهید یک‌بار برای همیشه از اضطراب و نگرانی طاقت‌فرسای چاقی و اضافه‌وزن رهایی پیدا کنید، با هپی فت و من همراه باشید.

 هپی فت تنها مرجع موفقیت فردی دوستان تُپل است.

 

بعد از حدود 10 سال که در این حوزه فعال هستم به این نتیجه رسیدم که کمبود مرجعی که به‌صورت تخصصی به دغدغه‌های دوستان تُپل بپردازد بسیار احساس می‌شود.

برای همین هپی فت را راه‌اندازی کردم و تمام تلاشم را انجام خواهم داد تا هرروز بیشتر و بیشتر گسترش پیدا کند و به دوستان تُپل بیشتری کمک کند که از این کلاف سر درگم رژیم گرفتن و قرص خوردن و دمنوش خوردن و ورزش های سخت و سنگین راهایی یابند.

تمام تلاشم را خواهم کرد که عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس ازدست‌رفته شمارا به شما بازگردانم.

 زمانی که چاق بودم درواقع عزت نفسی نداشتم، با رژیم‌های مختلفی که گرفته بود و شکست‌های متوالی که تجربه کرده بود، با دستان خودم عزت‌نفسم را کشته بودم.

از انجام دادن هر کاری واهمه داشتم و می‌ترسیدم که خرابکاری کنم.

قدرت تصمیم‌گیری‌ام را ازدست‌داده بودم و در حل کردن کوچک‌ترین مسائل زندگی‌ام ناتوان بودم.

هر مرتبه که به باشگاه می‌رفتم و از روی اجبار، برای کم کردن وزنم ورزش می‌کردم دعا دعا می‌کردم که زودتر تایم ورزش تمام شود و به خانه برگردم و  روز بعد مجدداً برای فرارسیدن زمان ورزش کردن عزا می‌گرفتم.

 هیچ روشی را نفی نمی‌کنم و در مورد هیچ شیوه لاغری اظهارنظری نخواهم کرد، تمام‌مسیرها و تمام روش‌ها، نتایجی که خلق کردن همه‌چیز را عیان می‌کند، دیگر احتیاجی به صحبت بیشتر نیست.

هپی فت هم نتایجی که در زندگی افراد خلق کرده است  مشخص است و گویای همه مسائل هست.

اصولاً هپی فت روش لاغری نیست!

هپی فت لایف استایل متفاوتی است مخصوص دوستان تُپل.

 مگر شما چیزی بیشتر از لذت بردن از یکایک لحظات زندگی‌تان می‌خواهید؟!

من در هپی فت تمام سعی م را می‌کنم که این تجربه را به شما هدیه دهم.

بیاییم به‌جای تلف کردن این عمر عزیز که چون برق و باد در حال گذشتن است و مشخص نیست که چه زمانی ملک‌الموت سوت پایانش را خواهد زد، خودمان، علایقمان، توانایی‌هایی که پشت چربی‌های اضافه پنهان‌شده‌اند را بشناسیم و اجازه دهیم نقاط ضعفمان هم در کنار ما زندگی کنند.

 در هپی فت با یکدیگر سعی خواهیم کرد که قربانی انداممان نباشیم و از زندگی نهایت لذت را ببریم.

این رسالت هپی فت است.

AMIN-JAFARI

8 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • سلام خانم افسانه
   سپاس بابت نوشتن دیدگاه
   شما اگر در طول عمرتون تونسته باشید حتی 1کیلو هم وزن کم کرده باشید پس بدنتون هیچ مشکلی نداره و باز هم می تونید وزن کم کنید.
   دلایل وزن کم نکردن خیلی خیلی میتونه مختلف و البته پیچیده باشه، ولی خوب به یاری خدا در دوره بهترین سال زندگی من به اندامی که لیاقتش رو دارید دست پیدا می کنید.
   اگه دقت کنید من در تمام نوشته هام می نویسم به اندامی که مناسب شماست و شما لیاقتش رو دارید دست پیدا میکنید. هیچ موقع نمیگم لاغر می شید!
   چون یه مواقعی هست که خودتون دوست ندارید لاغر بشید! البته در ناخودآگاهتون نه خودآگاهتون.
   ترمزهای وزن کم نکردن در ذهن شماست، یه جایی در درون شماست، هیچ چیزی بیرون از شما نیست، هر چه هست مربوط میشه به باورهایی که در زمینه تناسب اندام در ذهنتون ثبت کردید.
   تعدادشون میتونه خیلی زیاد باشه که باید شناسایی شون کنید و تبدیلشون کنید به باورهای قدرتمند کننده تا بتونید به اندام دلخواهتون دست پیدا کنید.
   وزن شما تابع باورهای ذهنی شما در مورد وزن کم کردنه، می تونید به مشاور دوره خانم خیری پیام بدید و در لیست مشاوره هفتگی قرار بگیرید تا رفتار شما تحلیل بشه و باورهای شما شناسایی بشه.
   البته باید هنرجوی دوره بهترین سال زندگی من باشید.

  • سلام خانم سعیده
   سپاسگزارم بابت ثبت دیدگاه
   من وقتی مطالب وب فارسی رو بالا و پائین می کنم هیچ مقاله متفاوتی هیچ دیدگاهی نو و تازه ای به بحث چاقی و لاغری پیدا نمیکنم و از این بابت واقعاً غصه دارم که چرا هیچکس به خودش زحمت نمی ده متفاوت فکر کنه و شهامت مطرح کردن دیدگاهی خلاف دیدگاه اکثریت جامعه رو نداره، چرا فقط رژیم و رژیم و رژیم…برای همین سعی کردم دید متفاوتی با اکثریت ارائه بدم و امیدوارم الله یکتا بندگان متفاوتش رو به این سمت هدایت کنه و همه در کنار هم از زندگی لذت ببریم. و امیدوارم که دوستانی هم پیدا شن که متفاوت فکر کردن در این حوزه رو شروع کنن.

 • درود بر شما امین جعفری عزیز ،
  مقاله امروز را هم خواندم و به گوش جان سپردم و منتظر دریافت مراحل بعدی هستم …
  و همواره سپاسگزار زحمات مهرورزانه تون هستم .
  شادباشد و پیروز 🙏🌷🌷

دیدگاهتان را بنویسید