سبد خرید 0

وبلاگ

خنده هایی که خبرِ بَدی می دهند

خنده هایی که خبر بدی میدهند

خنده هایی که خبر بَدی می دهند.

هنرجو: سلام آقای جعفری

من: سلام خانم….

هنرجو: آقای جعفری من می خوام در دوره شما شرکت کنم و وزن کم کنم.

من: خیلی هم عالی، خیلی خوبه که تصمیم گرفتید از یه مسیر صحیح و اصولی به اندامی که لیاقتش رو دارید دست پیدا کنید. وزنتون در حال حاضر چقده و می خواید چند کیلو بشید.

هنرجو: وزنم الآن 90 کیلو هست.

من: فکر کنم با توجه به استایل بدنی شما و قد شما وزن 55 کیلو مناسب باشه براتون.

هنرجو: 55 کیلو؟؟؟؟!!!!! یه خنده بلند و طولانی.

می خوام در مورد این خنده براتون یه چند خطی بنوسیم.

من از این خنده ها از خیلی ها دیدم و شنیدم. تا بهشون میگم این وزنیه که مناسب شماست و با اطمینان میگم که توی دوره بهترین سال زندگی من می تونید به فلان وزن دست پیدا کنید اول از اطمینان من خیلی تعجب می کنند و بعد میزنن زیر خنده و میگن آقای جعفری چقدر مطمئن صحبت می کنید، حالا اون وزنی که شما می گید هم نه، من یه چند کیلویی هم کم کنم راضیم!!!!

یعنی باور کنید در اکثر مواقع من این خنده رو از دوستان عزیز می بینم و این خنده اصلاً خنده خوبی نیست و خبر از حقایق بدی میده.

این رو همیشه یادتون باشه که باورهای شما همیشه خودش رو در کلام شما نشون میده.

وقتی من می گم فلان وزن بسیار مناسبه برای شما و شما باید بهش دست پیدا کنید و شما می زنید زیر خنده، این خندتون به من نشون میده که شما چقدر دور هستید از اون خواسته ای که دارید.

فرسنگ ها فاصله وجود داره بین شما و اندامی که باید داشته باشید و حق شماست.

هر چیزی که در نظر شما خیلی بزرگ و عظیم و… باشه دقیقاً داره فاصله شما با اون هدفتون رو نشون میده.

چرا بعد از شنیدن وزنی که براتون مناسبه و شما باید به اون وزن دست پیدا کنید میزنید زیر خنده؟

این خنده شما داره نشون میده که حکایت شما و وزن دلخواهتون حکایت من بدو و آهو بدوئه.

یعنی شما هیچ موقع نمیتونید به اندامی که لیاقتش رو دارید دست پیدا کنید. چون هنوز باور نکردید که لیاقت این رو دارید که به اون وزن و اون اندام دست پیدا کنید.

وقتی شما به وزن دلخواهتون می رسید که اون وزن براتون عادی شده باشه. یعنی وقتی به وزنی که لیاقتشو دارید دست پیدا می کنید که رسیدن به اون وزن براتون در حکم یه خواسته بزرگ و غیر واقعی نباشه.

تا زمانی که فکر کنید رسیدن به اون وزن رویایی خیلی سخته و شما هرگز نمی تونید به اون وزن دست پیدا کنید دقیقاً همین اتفاق براتون رخ میده و باید تا آخر عمرتون در حسرت اون وزن بسوزید و بسازید و دقت کنید و بمیرید.

پس اولین قدم در مسیر رسیدن به اندامی که لیاقتشو دارید اینه که لیاقتش رو در خودتون ایجاد کنید. یعنی باید باور کنید که می تونید به اون وزن دست پیدا کنید و وقتی  یه نفر ازتون پرسید می خواید به چه وزنی دست پیدا کنید با قدرت و بااطمینان 100درصد بگید فلان وزن.

این وزنیه که لیاقت من رو داره نه هر وزنی بالاتر از این وزن. فقط و فقط همین وزن.

اگه به کمتر از بهترین قانع بشید حتماً کمتر دریافت خواهید کرد.

بین شما و نقطه ای که به کمتر از بهترین قانع نشید فاصله زیادی وجود داره و شما می تونید با شرکت در دوره بهترین سال زندگی من به این فاصله پایان بدید و اون لیاقت رو در خودتون ایجاد کنید.

AMIN-JAFARI

6 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • درود و مهر امین جعفری عزیز ..
  خیلی گوشزد خوبی بود اینکه ایا حقیقتا به این لیاقت در خود رسیده ایم یا فقط در کلام می گوییم من میخواهم به فلان وزن برسم هر چه می کشیم از معظل عدم تناسب اندام و طولانی بودنش ، متاسفانه بیشتر باید رجوع کنیم به لایه های پنهان ناخودآگاه مان که برنامه ریزی آن در اختیار مان نبوده و باید بسیار دقیق و متمرکز قدم هایی را که شما عزیز نشان می دهید برداریم و مستمر ادامه دهیم تا این باورهای محدود کننده و مخرب تغییر کنند و الگوهای درست جایگزین شوند و سپس اعمال شوند تا نتیجه همانی باشد که می خواهیم حتی به نظرم نتیجه را هم باید بررسی کنیم ببینیم واقعا چقدر می خواهیم ؟ به حرف یا به حقیقت خواهانش هستیم. من به همه این نکات توجه می کنم برایش وقت می گذارم در الویت اول آغاز هر روز من است ، پروسه ای که طی می کنیم با شما و آموزه های ناب شما در واقع زیر رو کردن عمق وجودی مان است که توجه ، ایمان ، تعهد و صبوری می خواهد تا تغییر درست و دلخواه اتفاق بیفتد ..منظور من از این دیدگاه سختی راه نبود منظورم تلاش و تداوم آگاهانه برای رسیدن به هدف بود…
  برای بودن در این مسیر زیبا و داشتن همسفری چون امین جعفری عزیز ، سپاسگزار خداوند عشق هستم..
  شکر برای وجودتان امین جعفری عزیز و گسترده باد سایه بان عشق الهی بر سرتان🙏🙏🌹🌹🌹

  • سلام سرکار خانم عابدی
   خیلی به موضوع خوبی اشاره کردید. در بحث رسیدن به تناسب اندام ماندگار باید انگیزه و اشتیاق فراوانی وجود داشته باشه و در کنارش باید صبور باشید و صبور تا بتونید به اندامی که همیشه آرزوش رو داشتید دست پیدا کنید. و دقت کنید همونطور که فرمودید باید از مسیر لذت ببرید و لذت ببرید تا به هدف دست پیدا کنید.
   ممنونم بابت لطف بی پایانتون نسبت به بنده.

  • سلام خانم طیبه
   خیلی هم عالی. فقط دقت کنید توی دام حلوا حلوا نیفتید.
   دام حلوا حلوا یعنی با حلوا حلوا کردن دهن کسی شیرین نمیشه. باید در رفتار شما هم نمایان باشه که رسیدن به اندام دلخواهتون واقعاً شدنیه و میتونید بهش دست پیدا کنید.
   نشونه نمایان شدن این دیدگاه در رفتار شما میتونه به این صورت باشه که هیچ مانعی بر سر راه شما، شما رو ناامید نکنه و شما با تمام توانتون حرکت کنید به سمت دستیابی به اون اندامی که لیاقتش رو دارید.

  • سلام خانم سعیده
   این خیلی عالیه که واقعاً و با تمام وجودتون باور کردید که می تونید لاغر بشید.
   بوجود آوردن لیاقت اندام متناسب باید اولویت کارهای شما باشه. هر چقدر لایق باشید به همان میزان بدست خواهید آورد.

دیدگاهتان را بنویسید