سبد خرید 0

وبلاگ

چیکار کنم لاغر بشم ولی صورتم لاغر نشه؟

چیکار کنم لاغر بشم ولی صورتم لاغر نشه؟

چیکار کنم لاغر بشم ولی صورتم لاغر نشه؟


خیلی مواقع یه سری سوالات هستند که ذهن 100 % خانم های محترم رو درگیر می کنن و خیلی مواقع بهشون فکر می کنن مثل این سوالات،
چیکار کنم لاغر بشم ولی صورتم لاغر نشه؟ چکار کنم لاغر بشم ولی پوست صورتم شل نشه؟ چکار کنم لاغر بشم ولی پوست شکمم ترک ترک نشه؟ چکار کنم لاغر بشم ولی پوستم شادبی خودش رو از دست نده؟

زیبایی در بحث لاغری یکی از اوجب واجباته و برای خانم های محترم خیلی مهمه، برای ما آقایون هم مهمه ولی نه به اندازه ای که برای خانم های عزیز مهمه.

کمتر مردی مُدام با خودش فکر می کنه ای وای خاک عالم به سرم چکار کنم لاغر بشم ولی صورتم لاغر نشه؟ اگه پوست صورتم شادابیش رو از دست بده جلوی حسن و  رضا که آبروم میره! وای وای اون برادر خانوم ذلیل شده رو بگو اگه ببینه من لاغر شدم و پوستم خراب شده واسم دست میگیره، درسته الآن 3ساله ریش و سبیلش رو نزده ولی میدونم خیلی پوست خوبی داره.

هیچ مردی از این زاویه به موضوعات نگاه نمیکنه …

 


صحبت من و همسرم در مورد همین سوال پر تکرار


امروز صبح که داشتم با همسرم تخمه می خوردیم و صحبت می کردیم، بحث رسید به همین سوال که چیکار کنم لاغر بشم ولی صورتم لاغر نشه؟

و من تصمیم گرفتم در مورد همین موضوع امروز چند خطی براتون بنویسم.

بهتون پیشنهاد می کنم حتماً برای اینکه موضوع رو بهتر و واضح تر درک کنید مقداری در مورد قوانینی که جهان هستی بر پایه اون ها بنا شده اطلاعاتی کسب کنید.

در مقاله لاغری با قدرت ذهن که از اینجا می تونید بخونیدش و همینطور مقاله  چرا وزنم کم نمیشه که بهتون توصیه می کنم حتماً از اینجا بخونیدش، در مورد قوانین ثابت الهی و قوانینی که در جهان هستی وجود داره و تمام اتفاقات زندگی ما بر اساس همین قوانین در حال اتفاق افتادنه صحبت کردم.

 


چرا به آرزوهایم نمی رسم؟


لازمه وسط برسی سوال چیکار کنم لاغر بشم ولی صورتم لاغر نشه؟ در مورد نرسیدن ما به آرزوهامون براتون یه چند خطی بنویسم چون به هم مربوط میشن.

همه ما آرزوهایی در زندگی هامون داریم که دیگه بی خیالشون شدیم چون یا اصولاً باور نمی کردیم که بهشون برسیم یا یه نیمچه تلاشی کردیم و بهشون نرسیدیم و رهاشون کردیم و در همون حد آرزو موندن و به حقیقت تبدیل نشدن.

یه ترمز خیلی خیلی بزرگی که بر سر راه نرسیدن ما به خواسته هامون و اهدافمون وجود داره اینه که ما خودمون یه چیز رو می خوایم ولی درونمون یه چیز دیگه ای رو می خواد و برای همین به آرزوهامون نمی رسیم.

حالا این تفاوت خواسته درون و بیرون یعنی چی ؟

الآن براتون با چند تا مثال توضیح می دم که حسابی موضوع براتون روشن بشه.

همه پول رو دوست داریم، مگه نه؟

مخصوصاً با شرایط حال حاضر جامعه همه دوست دارن ثروتمند باشن یا لااقل بتونن از پس خرجی خونشون بربیان. الآن دیگه همه متوجه شدن ثروت قطعاً بهتر از علمه و اینکه علمِ بدون ثروت رو باید بزاری دم کوزه و آبش رو بخوری.

همه خودشون رو به هر دری میزنن که ثروتمند بشن درسته؟

یعنی یکی از اهداف و آرزوهای همه اینه که ثرتمند باشن، و سوالی که پیش میاد اینه که چرا پس همه ثروتمند نیستن؟

شانس و پارتی و اینکه خدا نخواسته  و تقدیر و سرنوشت و این مدل صحبت ها رو رها کنید، اینا دلایلی هست که عوام جامعه رو باهاش سرگرم کردند که کسی دنبال جواب صحیح نگرده.

دلیل ثروتمند نشدن اکثریت جامعه اینه که درونشون با بیرونشون هماهنگ نیست.

منظورم از دورن همون ذهن و ضمیر ناخودآگاهه که من بهش توی این مقاله می گم درون .

همه دوست دارن پولدار باشن ولی درونشون نمی خواد! چون بهش یاد دادن در طی سالیان سال که پول بده، پول کثیفه، پولدارها آدمهای کثیفی هستن، چون به درون شما یاد دادن که هر کی ثروتمند بشه از راه خدا دور میشه، چون گفتن پولدارا خون مظلوم ها رو توی شیشه میکنن، هر جا کاخی ساخته شده حتماً حقی ناحق شده و از این مدل صحبت ها.

کیا اینا رو به درون شما یاد دادن؟ رادیو و تلویزیون، توی تمام فیلم ها و سریال ها پولدارها آدم بدان و فقیر ها آدم خوبها. هر چی اسم مذهبیه روی آدم خوبها میزان هرچی اسم ژیگول و فَرنگی هست روی آدم پولدارا.

دین و مذهب و روزنامه و مجله و دوست و رفیق و فرهنگ و مدرسه و معلم و دانشگاه و… درون شما رو برنامه ریزی کردن که پول بده.

حالا اتفاقی که در زندگی شما رخ میده چیه؟

شما خودتون تمام تلاشتون رو می کنید که صنار سه شی پول دربیارید ولی نمیشه، هر چی به این در و اون در می زنید که درآمدتون رو بیشتر کنید، نمیشه، چون درون شما باور کرده پول بده، اگه پول دار بشی از راه خدا دور میشی و…

و چون درون شما خیلی خیلی خیلی قوی تر از اراده شماست، همیشه پیروزی با اونه و شما هیچ موقع نمی تونید به اهدافتون دست پیدا کنید.

دورن شما شرایط و اتفاقات و آدم ها رو در زندگی شما چوری کنار هم قرار میده که شما هیچ موقع درآمد قابل توجهی رو به دست نیارید!

این بحث ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه خیلی خیلی بحث علمی مفصلی داره که من در دوره بهترین سال زندگی من که از اینجا می تونید اطلاعات بیشتری در موردش بدست بیارید توضیحش می دم.

در مورد تمام آرزوها و اهدافی که بهشون دست پیدا نکردید ردپای درون نازنینتون خیلی پررنگ نمایانه. اونه که نمیزاره شما به هدف هاتون دست پیدا کنید، چون اون جوری که باید برنامه ریزی بشه نشده، چون برای نرسیدن به اهدافتون برنامه ریزی شده نه برای رسیدن به اهدافتون .

برای رسیدن به آرزوهاتون باید درونتون با بیرونتون هماهنگ باشن و رفقیق باشن تا بتونید به هدفی دست پیدا کنید.

اگه بیرونتون می خواد ثرتمند باشید، باید درونتون هم این ثروت رو دوست داشته باشه، درونتون باید پذیرفته باشه که ثروتمندها آدم های خوبی هستن. ثروت باعث نزدیکی شما به خدا میشه، چون خدا خودش ثروتمندترینه، درونتون باید برنامه ریزی شده باشه برای ثروت ولی متاسفانه همه درونشون برنامه ریزی شده برای فقر و هر چقدر هم که تلاش کنن و زحمت بکشن ره به جایی نخواهند برد .

تا تونستم کوتاه و مختصر براتون توضیح دادم چرا به آرزوهاتون نمی رسید.

 


ربط دورن و بیرون با سوال چیکار کنم لاغر بشم ولی صورتم لاغر نشه؟


همه می خوان لاغر باشن پس چرا لاغر نیستن؟

چون درونشون با بیرونشون هماهنگ نیست!

همه خانم ها می ترسن وقتی لاغر بشن زشت بشن! می ترسن اگه لاغر بشن پوستشون شل و آویزون بشه! می ترسن اگه لاغر بشن زیر چشم هاشون سیاه بشه!

این دقیقاً مثل همون مثال ثروت هست که براتون زدم.

همه می خوان پولدار باشن، ولی می ترسن اگه پولدار بشن آدم بدی بشن! می ترسن اگه پولدار بشن خدا دیگه دوستشون نداشته باشه! می ترسن اگه پولدار بشن قرار باشه یه عالمه مالیات پرداخت کنن! می ترسن اگه پولدار بشن شب اول قبر نکیر و منکر با گرزهای آتشینشون ازش بپرسن شیطون این همه ثروت رو از کجا آوردی؟ از راه حلال که نمیشه این همه پولدار شد! پس حتماً یه شیطونی هایی کردی! و چنان با گرزهاشون بر فرقش می کوبن که سرازیر بدترین قسمت جهنم بشه!

حالا وقتی این سوال چیکار کنم لاغر بشم ولی صورتم لاغر نشه؟ در ذهن شما شکل می گیره یعنی دورن شما باور داره که اگر شما لاغر بشید حتماً زشت می شید.

چیکار کنم لاغر بشم ولی صورتم لاغر نشه؟ یعنی دورن شما برنامه ریزی شده که نزاره شما لاغر بشید.

اگه لاغر بشم موهام می ریزه، یعنی درون شما جلوی لاغر شدن شما رو می گیره!

اگه لاغر بشم حتماً دیگه مثل قبل زیبا نیستم، یعنی دورن شما اجازه نمیده رنگ لاغری رو ببینید.

اگه لاغر بشم پوست شکمم ترک ترک میشه، یعنی خواب لاغری رو ببینید. دورن شما با تمام قدرتی که داری جلوی لاغری شما رو می گیره.

لُب مطلب اینکه درون شما برای چاقی برنامه ریزی شده، این نوع افکار و سوالات یعنی لاغری بای بای.

 


نجواهی ذهنی و دورن چاق


نجواهای ذهنی که شما در لحظه با خودتون دارید، همون دورن شماست که داره با شما صحبت میکنه.

دورن شما میگه :

اگه لاغر بشم ولی صورتم زشت بشه چی؟

اگه لاغر بشم ولی زیبائیم رو از دست بدم چی؟

اگه لاغر بشم ولی پوست شکم و بازوهام شل و آویزون بشن چی؟

چیکار کنم لاغر بشم ولی صورتم لاغر نشه؟

چیکار کنم لاغر بشم ولی همینطور قوی بمونم و ضعیف نشم؟

چکار کنم لاغر بشم ولی موهای سرم مثل الآنم پُرپشت و زیبا باشن؟

چکار کنم لاغر بشم ولی توانایی جسمانیم کم نشه؟

و…

این نجواها رو بارها و بارها با خودتون داشتید مگه نه؟ این همون دورن شماست که داره با شما حرف می زنه و با این مدل حرف زدنش داره به شما نشون میده که واسه لاغری آماده نیست، داره به شما نشون میده که دوست داره شما چاق باشید نه لاغر، چون شما اجازه دادید برای چاقی برنامه ریزیش کنن! کی؟ جامعه و فرهنگ و دوستان چاقتون و خانواده و …

 


دورن و جنگ با رژیم های لاغری و ورزش های سنگین


قوی ترین آدمی رو که می شناسید توی زندگیتون در ذهنتون تجسم کنید!

از لحاظ قوای جسمانی منظورمه.

یه آدم خیلی خیلی قوی و زوردار و پُر بازو به قول دختر کوچیک من.

تجسم کردید؟ (میتونه آرنولد باشه، میتونه گوریل انگوری باشه، می تونه کاپیتان آمریکا باشه، میتونه هالک باشه، میتونه مردآهنین باشه)

حالا ضعیف ترین و لاجون ترین کسی رو که توی زندگیتون می شناسید رو هم تجسم کنید.

.

.

.

.

دورن شما همون آدم قویه هست که تجسم کردید.

رژیم و ورزش و قرص و دارو  و دمنوش و سایر روش های لاغری هم همون آدم ضعیفه و کم زوره هستن که تجسم کردید.

هر موقع که با رژیم و ورزش و هر روش دیگه ای تصمیم می گیرید که لاغر بشید در واقع دارید اون آدم ضعیف رو می فرستید به جنگ اون هرکوله و آدم قویه.

شاید یه چند تا مشت و لگد هم بزنید به اون آدم قویه ولی در نهایت یه مشت نثارتون می کنه و شما نقش زمین می شید.

آدم قویه درون شماست و آدم ضعیف اراده شماست.

همیشه دورن شماست که پیروزه در صد درصد موارد. برای همینه که با هزار بدبختی یه ذره وزن کم می کنید ولی دوباره سریع بر می گردید سر وزن قبلیتون تا اون رژیم و اون برنامه لاغری رو ترک می کنید.

شما نمیتونید به جنگ درونتون برید. چون قطعاً شکست می خورید.

برای لاغری شدن باید اون آدم قویه رو بفرستید به کمک اون آدم ضعیفه!

وقتی این 2 تا یعنی دورن و بیرون با هم تو یک جبهه باشن شما خیلی عالی می تونید به اهدافتون دست پیدا کنید.

در دوره بهترین سال زندگی من دقیقاً همین کار رو انجام میدیم و دورن رو با بیرون آشتی میدیم و به اندامی که لیاقتش رو داریم دست پیدا می کنیم.

 


با این تفاسیر  جواب چیکار کنم لاغر بشم ولی صورتم لاغر نشه؟ چی میشه؟


با این توضیحاتی که براتون دادم جواب سوال چیکار کنم لاغر بشم ولی صورتم لاغر نشه؟ کاملاً مشخصه!

شما باید با دلایلی منطقی و قانع کننده به درونتون حالی کنید که قراری نیست با لاغرشدن صورتم زشت بشه.

دوستان عزیزم این خیلی واضحه که با لاغر شدن چهره شما تغییر میکنه و از این حالت گردی و تُپلی الآن خارج میشه، حالا اون چهره ای که در آینده به دست خواهید آورد از نظر چه کسی زشته؟ از نظر خودتون؟ یا از دید دیگران؟

اگه شما چهره تُپل و پُف کرده و ورم کرده رو دوست دارید که خوب همین چاقی که هستید باشید برای چی می خواید لاغر بشید؟

اگرم چهره ای بدون پُف های صبحگاهی و ورم کرده رو دوست دارید که وقتی لاغر بشید بهش دست پیدا می کنید.

اون نوع تغییری هم که بعد از کم کردن وزن در چهره شما ایجاد میشه، زیبایی خودش رو داره.

به عنوان مثال من به شدت از چهره استخونی خوشم میاد و تمام تلاشم رو می کنم که اون شکلی بشم.

حالا اگه اون موقعی که لاغر شدم، کسی من رو دید و گفت ای وای امین چقدر خراب شدی! چقدر زشت شدی! توی دلم بهش می خندم، چون من این قیافه رو دوست داشتم و حالا بهش دست پیدا کردم و دیگه اصلاً مهم نیست که دیگران در مورد من چی میگن. چون سالیان ساله که دارم روی عزت نفسم کار می کنم و حرف دیگران برام مهم نیست.

ولی متاسفانه بعضی از دوستان به دلیل عزت نفس پائینی که دارن حرف دیگران به شدت روشون تاثیر میزاره.

خود من توی اقواممون یه خانم عزیز رو داشتیم که تونسته بود حدود 20 کیلو از وزنش رو کم کنه و بسیار متناسب شده بود، ولی متاسفانه این بانوی محترم هر جا که می نشست می گفت من خیلی چهره ام خراب شده خودم می دونم!!!!

و خیلی نگذشت که دوباره همون خانم چاق گذشته بود.

یعنی به واسطه عزت نفس کمی که داشت حرف دیگران براش خیلی مهم بود و وقتی چند نفر بهش گفته بودن که لاغر شدی و چهرت خیلی خراب شده و زشت شدی، سریع تحت تاثییر قرار گرفته بود و دوباره چاق شده بود.

یعنی دورنش هنوز چاقی رو دوست داشت چون حس می کرد با چاقیه که صورت زیبایی داره و با لاغر شدن قطعاً زشت خواهد شد.

حالا شما باید اول از همه سنگ هاتون رو با خودتون وا بکنید ببینید چاقی رو دوست دارید یا لاغری رو؟!

قطعاً با لاغر شدن چهره شما تغییر می کنه  و دیگه شبیه به حال حاضرتون نیستید.

من هنوزم نمیدونم چه کسی این فرهنگ رو جا انداخته که اگه کسی لاغر بشه زشت میشه؟

مگه همه اون هایی که لاغرن و هیچ موقع چاق نبودن زشتن؟

تمام مدل ها یی که لاغرن! یعنی همه اون ها زشتن؟

خیلی از شما دوستان عزیزی که دارید این مقاله رو می خونید یه روزی لاغر بودید، سوال من اینه، اون زمانی که لاغر بودید زشت بودید؟ شما برای این چاق شدید که زیبا بشید؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

والا من از درک این موضوع عاجزم.

 

شما اگه در بحث لاغری 2 تا موضوع رو رعایت کنید پوست شما هیچ اتفاقی براش رخ نمیده و طراوت خودش رو حفظ می کنه.

1-به میزان کافی آب بنوشید.

2-آروم آروم وزن کم کنید.

به هیچ عنوان نباید نگران باشید، لاغری اصولی که در هپی فت آموزش می بینید، هیچ موقع به پوست صورت شما و موهای شما آسیبی وارد نمیکنه. با خیال راحت حرکت کنید به سمت اندامی که لیاقتش رو دارید.

برقرار باشید

AMIN-JAFARI

8 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام اقای جعفری .خیلی زیبا مباحث رو یکی یکی باز میکنید خداروشکر من ارزمه که صورت استخوانی داشته باشم ومشکلی ندارم.وبرام جالبه همیشه مامانم میگه زهرا چقدر زشت شدی واصلا به دلم نمیاد ولی اقای جعفری یه باور نسبتا قوی در درون من هست که بدون باشگاه میشه عضلات شکمم جمع بشه.واون ارزوی بزرگم برسم.مطمئنم تو مقالات بعدی به سوالهام میرسم.ممنونم

 • سلام وسپاس فراوان استادعزیز.بابت مقاله ی جدیدتون.
  وهرروز که جلوتر میریم وهرمقاله ای ک هر روز داره منتشر میشه مارو بیشتر با باورهایه محدودکننده ای ک سالها برای خودمون ساختیم و ازش بیخبر بودیم اشنا میشیم.
  وداریم اهسته اهسته وپله به پله وارد دنیای جدیدمون میشیم.
  مرسی ک هستید استادعزیز.

  • سلام خانم طیبه
   ممنون بایت نوشت دیدگاه
   این دقیقاً همون قانون تکامله که پیش تر از این در مقاله های قبلی براتون توضیح داده بودم. شما هر چقدر که بیشتر تکرار کنید و تکرار کنید قطعاً بهتر و بیشتر متوجه خواهید شد.

 • هزاران درود بر امین جعفری عزیز و ممنون از مقاله خوب تون که من همیشه از خواندنش ، صادقانه بگویم لذت وافر می برم و اصلا دلم نمیخواهد تمام شود.
  خوب در مورد خودم اگر بخواهم بگویم خوشبختانه این باور را ندارم که اگر لاغر شوم زشت می شوم یا چه خوب اگر لاغر شوم و صورتم لاغر نشود اتفاقا برعکس من با خودم می گویم اگر موفق شوم لاغر شوم پله های بعدی هم در همین مسیر قابل ارزیابی و تغییر هستند به شکلی که من در رضایت از خودم باشم و کاملا باهاتون موافقم که مصرف آب کافی و تغذیه سالم و کاهش وزن تدریجی هیچ آسیبی به پوست و فرم صورت و مو نمی رساند و از همه مهمتر قرار است من از خودم رۻایت داشته باشم و حقیقتا برای من اصلا مهم نیست که دیگران چه نظری درباره گردی و استخوانی بودن صورت من داشته باشند و…..در مورد شل شدن پوست و ریزش مو هم اصلا در حال حاضر فکر نمی کنم و فقط بر روی کاهش وزن صحیح متمرکز هستم و با توجه به وزنی که در این مدت هفت هفته با کمک شما کم کردم ریزش مو غیرطبیعی ندارم و پوست هم مطمئنا در روند طبیعی و درست این پروسه حتما همراهی عالی با من دارد ضمن اینکه یک روز در میان در یک تایم مشخص و با رعایت اصولی که از مربی های ورزش ام در باشگاه یاد گرفته بودم ، در منزل به مدت ۷۰ الی ۸۰ دقیقه ورزش می کنم با دیدگاه سلامتی و شادابی ، ۲۰ دقیقه اول رقص ، ۴۵ دقیقه حرکات بازو و بالاتنه با دمبل دو تا سه کیلو و باقیمانده زمان حرکات شکم پهلو و حرکات کششی پایانی …و خوشبختانه نگرانی در روند زشتی و زیبایی ندارم.
  اینها را نوشتم شاید که دوستان گرامی در این دوره با خواندن وضعیت من نگرانی شان کمتر شود .
  و هم یک تشکر ویژه داشته باشم از شما امین جعفری عزیز برای تمام همراهی و زحمات مهرورزانه ای که در جهت رشد و ارتقأ صحیح متحمل می شوید.
  مهر بیکران الهی پناه همیشگی تان باشد
  و شکر برای وجود ارزشمندتان که بی شک جهان با شما جای زیباتری ست برای زیستن.🙏🙏🌺🌺

  • سلام خانم عابدی عزیز
   ممنوم و سپاسگزارم بابت ثبت دیدگاه
   خیلی عالیه که این باورهای محدود کننده رو در ذهنتون ندارید و این قطعاً در مسیر متناسب شدن خیلی خیلی به شما کمک خواهد کرد. در ضمن ورزش کردن هم که فوق العاده عالیه، البته همونطور که اشاره کردید در راستای دست یابی به حال خوب و اندامی ورزیده و جسمی سالمت تر.
   سپاس بابت محبت شما

 • سلام آقای جعفری خیلی خیلی مطالب عالی وواقعن درست حرفهای دل من بود چقدر درون ما با بیرون ما متفاوت است این که از درون خودت بشناسی فقط خودت باشی نقاب نزنی وواقعن تلاش کنی خودت واون چیزی که درست باشی نه تایید دیگران

  • سام خانم رقیه
   ممنونم بابت ثبت دیدگاه
   جهان بیرون شما بازتاب درون شماست، باید تمام تلاشتون رو بکنید تا بیرون و درونتون یکی باشه. باید سبک شخصی خودتون رو توی زندگیتون داشته باشید و به حرف دیگران توجهی نکنید که اگه بکنید زندگی خوبی رو تجربه نخواهید کرد. در بحث تناسب اندام هم همین موضوع صادقه باید اندامی رو واسه خودتون انتخاب کنید که خودتون دوست دارید نه اندامی که دیگران بهتون گفتن که اگه داشته باشی زیباتری.

دیدگاهتان را بنویسید