سبد خرید 0

تُپل هایی از فضا

تپل هایی از فضا

تُپل هایی از فضا


خیلی از مواقع دوستان بهم پیام میدن که واقعاً از شرایط زندگی مون ناراحتیم، زندگی درست و حسابی نداریم، حوصله خودمون رو هم نداریم، دائماً بداخلاقی و بد خلقی می کنیم، دائم به پَرو پای دیگرون می پیچیم و بهونه های الکی می گیریم، خلاصه زندگی مون اصلاً حال و روز خوبی نداره، حس می کنیم کم کم داریم افسرده میشیم و خلاصه کلی آه و ناله و غم و اندوه از خودشون دَر می کنن.

 


در جواب آه و ناله دوستان


من بعد از شنیدن اون همه شکایت و ناله و غُر و غم و اندوه، یه سوال از این دوستان می پرسم و از شما هم می خوام به این سوال فکر کنید.

سوال اینه:

مشکلات زندگی شما از زمانی که چاق شدید ایجاد شدند، یا مشکلات زندگی باعث بوجود اومدن چاقی شدند؟

یعنی زندگی شما پر از اتفاقات ناخوشایند بود و این اتفاقات باعث شدن شما چاق بشید یا نه، قبل از اینکه چاق بشید همه چیز توی زندگیتون گل و بلبل بود و بعد که چاق شدید یه دفعه همه چیز مُنهدم شد؟!!

حالا سوال بعد:

اگه من به شما بگم یه دوره آموزشی فوق العاده هست که به شما کمک می کنه  که زندگی تون پر بشه از اتفاقات خوب و رویایی، به شما کمک میکنه که زندگی تون پر بشه از معجرات کوچیک و بزرگی که حتی توی خواب هم نمی تونید ببینید، توی این دوره که شرکت کنید مشکلات زندگی تون سر و سامان پیدا می کنه، همسرتون عاشقتون می شه، شرایط مالیتون عالی و فوق العاده می شه، عزت نفستون می چسبه به سقف، در بحث سلامتی جسمانی کلی پیشرفت می کنید، بعد از این دوره همه به شما احترام میزارن و عاشق شما می شن، می تونی با قوانینی که یاد می گیری به هر هدفی که دوست داری و برای خودت انتخاب می کنی دست پیدا کنی. و کلی اتفاقات عالی و فوق العاده دیگه توی این دوره واست رخ میده.

 این رو داشته باشید تا اینجا…

بعد بهتون می گم حالا یه دوره دیگه هم هست که هیچ کدوم از این کارها رو براتون انجام نمیده، تنها و تنها کاری که انجام میده اینه که به شما وعده میده که کمکتون میکنه که به وزن دلخواهت دست پیدا کنید.

 حالا شما کدوم دوره رو انتخاب می کنید؟

دوره اولی که همه چی رو با هم به شما میده و روی تناسب اندام زوم نمیکنه. یا دوره دوم که فقط و فقط وعده لاغری رو به شما می ده!!!!

به این سوالات و جوابشون خوب فکر کنید.

 


هرگز آدم تُپلی رو ندیدم که مشکلش فقط اضافه وزن باشه!


دوستان عزیزم بعد از این همه مدتی که در بحث تناسب اندام فعالم و به هزاران نفر مشاوره دادم و حدود 20 سالی هم که خودم چاق بودم تقریباً می تونم به جرئت بگم کسی رو ندیدم که زندگی فوق العاده ای داشته باشه و تنها مشکلش اضافه وزن باشه.

دوستان عزیزم واقعیت اینه که ما بواسطه مشکلاتی که در زندگی هامون داشتیم وداریم چاق شدیم و اضافه وزن هم به اون مشکلات دیگه اضافه شد.

 


آدم هایی از فضا


دوستان عزیم شما تا حالا چنین انسانی رو دیدید:

یه انسان شاد و خوشحالی که از لحاظ مالی در بهترین شرایط باشه، همسر و فرزندان فوق العاده ای داشته باشه، اعتماد به نفسش در حد عالی باشه، در شغل و بیزنسش خیلی عالی عمل کنه، در زندگیش آرامش مطلق حکم فرما باشه، همه عاشقش باشن، خلاصه زندگیش بدون عیب و نقص باشه ولی چاق باشه و مدام نگران چاقی و اضافه وزنش باشه!!!

یعنی تنها و تنها مشکلش در زندگی چاقی و اضافه وزن باشه؟

من که تا حالا ندیدم. اگرم ببینم قطعاً زمینی نیست و یه تُپله که از فضا اومده.

اشتباه نکنید من منظورم آدم هایی هستند که زندگیشون در تمام جوانب در حد عالیه ولی مدام در مورد اضافه وزن صحبت می کنند و شکایت می کنند و خودشون رو به هر دری می زنند که لاغر بشن ولی نمیشن. این مدل آدم ها رو منظورم بود که وجود ندارند.

والا من خیلی آدم فوق العاده موفق رو دیدم که زندگی هاشون خیلی عالی و رویایی بوده و اضافه وزن هم داشتند ولی درگیرش نبودن و اضافه وزنشون اصلاً براشون اهمیتی نداشته و با همون اندام تُپلی که داشتند از زندگی لذت می بردند و به تمام موفقیت هایی که یه انسان میتونه برسه دست پیدا کردند.

 


پاسخ شما به سوالات


سوالات چند سطر پیش رو یادتونه؟ جواب شما چی بود؟

من می تونم حدس بزنم، چون از خیلی ها این سوالات رو پرسیدم و می دونم جواب اکثر دوستان به این سوالات چیه.

سوال اول این بود:

مشکلات زندگی شما باعث اضافه وزن شما شدند یا چاقی باعث بروز مشکلات در زندگی شما شد؟

خیلی از دوستان می گن خوب معلومه از زمانی که چاق شدیم مشکلات هم ایجاد شد.

سوال دوم این بود:

اگه 2تا دوره آموزشی باشه که یکی تمام جوانب زندگی شما رو به بهترین حالت ممکن سامان بده و اون یکی دوره ای باشه که فقط وعده وزن کم کردن رو به شما بده، شما توی کدوم دوره شرکت می کنید؟

در اکثر موراد دوستان به علت جذاب بودن موضوع تناسب اندام می گن دوره دومی، بعد که می خوان ذهن خودشون رو هم یه جورایی قانع کنن، میگن اول توی دوره دومی شرکت می کنیم وبعد وقتی لاغر شدیم با خوشحالی می ریم توی دوره اولی هم شرکت می کنیم.

 و من به این دسته از دوستان که به این سوالات این مدلی پاسخ دادن باید بگم که سخت در اشتباهید.

شما تا نتونید حواشی زندگی تون رو تا حد نرمالی جمع و جور کنید هر گز نمی تونید به تناسب اندام دست پیدا کنید.

مطمئن باشید که در زندگی شما مشکلات ریز و درشت زیادی وجود داشته که شما به غذا پناه بردید و چاق شدید.

مگه غیر از اینه که خیلی از مواقعی که از موضوعی ناراحت هستید فقط می خورید و می خورید و سعی می کنید با غذا خوردن خودتون رو آروم کنید.

 


یکی از مشاوره های من


یه روز با یکی از دوستان در مورد همین موضوع صحبت می کردم و ایشون به شدت اصرار داشت که خیر چنین چیزی نیست و ایشون اول چاق شدن و بعد مشکلاتی براشون رخ داده.

بیشتر که با هم صحبت کردیم و من ازش پرسیدم که از کی چاق شدی؟ در جواب من گفت از وقتی ازدواج کردم.

گفتم خوب تصور می کنی که چرا بعد از ازدواجت چاق شدی؟ گفت چون دست پخت همسر من فوق العاده عالیه و من هم عاشق غذا هستم و به همین علته که چاق شدم.

یواش یواش که گذشت و با من که راحت شد، به این نکته اشاره کرد که اوایل زندگی مشترکش با همسرش و خانواده همسرش اختلاف نظرهای فاحشی داشته و سَرِ همین موضوع چند ماه پر استرس رو سپری کرده. بعد که بیشتر با هم صحبت کردیم با سوالاتی که ازش پرسیدم این موضوع براش روشن شد که دقیقاً از همون موقع اضافه وزن به سراغش اومده، یعنی بواسطه مشکلاتی که در زندگی براش ایجا شده بود پناه برده بود به غذا خوردن و هر موقع که با همسرش بگو مگو می کرده میرفته از خونه بیرون و چیزی می خورده یا میرفته سر یخچال و خودش رو با خوردن سرگرم میکرده تا بتونه توی اون تایم خوردن مشکلاتش رو فراموش کنه.

خیلی از دوستان این مشکلات رو دارن و هرگز کسی در این موارد باهاشون صحبتی انجام نداده تا متوجه بشن که مشکلات باعث اضافه وزن میشن نه اضافه وزن باعث بروز مشکلات.

خیلی مواقع دوستانی رو می بینم که دقیقاً همون سالی که پشت کنکور بودند و درس می خوندند دچار اضافه وزن شدند و بعد هم که توی کنکور قبول نشدن همچنان به پر خوردی ادامه دادند تا غم شکست در امتحان کنکور رو با خوردن کم کنند و این شده که اضاف وزن پیداکردند.

یه خانم محترم هم بود که بواسطه تصادف بسیار شدیدی که داشت مجبور شده بود چندین ماه توی خونه بمونه و در اون مدت به شدت دچار بحران روحی شده بود و پناه برده به غذاها و از وزن 50 کیلو رسیده بود به 115 کیلو. و دچار افسردگی شدیدی شده بود. وقتی باهاش آشنا شدم به هیچ عنوان امیدی به زندگی نداشت و همه چیز رو تموم شده تصور میکرد و این باور رو داشت که بواسطه اضافه وزنشه که دچار افسردگی شده، در حالی که کاملاً برعکس بود و یواش یواش که توی دوره های آموزشی من شرکت کرد تونست به لطف خدا بعد از حدود 1 سال، دوباره یه زندگی نرمال همراه با موفقیت هایی که روز به روز تعدادشون در حال زیاد شدنه رو از سر بگیره.

از این نمونه ها بسیار دارم که سعی می کنم در دوره بهترین سال زندگی من در موردشون باهاتون حرف بزنم.

دوست عزیزم در هپی فت و در دوره بهترین سال زندگی من، به مدت 7 ماه به صورت تخصصی بحث تناسب اندام رو براتون باز می کنم و سعی می کنم در اون دوره به زوایایی از تناسب اندام اشاره کنم که تا به امروز کمتر کسی دست روشون گذاشته و براشون راهکاری ارائه داده.

در دوره بهترین سال زندگی من شما می تونید زندگی تون رو در تمام ابعادش سر و سامان بدید و به اندامی که همیشه آرزوش رو داشتید و لیاقتش رو دارید دست پیدا کنید. از لینکی که پائین همین مقاله براتون می زارم می تونید در مورد این دوره اطلاعت بیشتری رو کسب کنید..

موفق باشید

AMIN-JAFARI

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • درود و مهر امین جعفری عزیز
  من از اونهایی هستم که اول مشکلاتم شروع شد و بعد چاق شدم ولی نه با پرخوری و پناه بردن به غذاها برای رسیدن به حال خوب چون من وقتی در وضعیت روحی خوبی نباشم کلا دهانم بسته می شود و اصلا نمی توانم غذا بخورم ..
  پس در نتیجه من امروز می دانم که ابتدا باید مشکلات هموار شود تا به تناسب اندام برسم و نه بالعکس…

  سپاس ویژه از شما و مقاله های عالی تون که مخلص کلام هستند🙏🌺

 • سلام استادعزیزم.
  خداقوت و واقعا دست مریزاد به این همه اطلاعات خوب وعالی ودست اولتون.
  وهرروز ک میگذره وباخوندن مقاله های پر و پیمونتون واقعا انگیزم چندین برابرمیشه و نمیتونم ک زیادبخورم.وقتی یادحرفهایه شما میفتم.

  الهی ک هر چی اتفاق خوب هست براتون بیفته

  • سلام خانم طیبه
   ممنون بابت ثبت دیدگاه
   این خیلی عالیه که مقاله ها رو دنبال می کنید. با خوندن مقالات میتونید دیدتون رو نسبت به مقوله تناسب اندام تغییر بدید و از دوره بهتر نتیجه می گیرید.
   ممنون بابت لطفی که به من دادید.

دیدگاهتان را بنویسید