بلاگ

جلسه هفتم کارگاه چله نشینی تناسب اندام هپی فت

استمرار داشته باشید

تمرین روز هفتم:

به آگاهی هایی که تا به اینجای دوره کسب کردید آگاه هستید؟ بسیار مهم است که آگاه باشید به مواردی که آموزش می بینید.

امروز این آگاهی ها را یادداشت کنید.

اگر سَرسَری آموزش ها را دنبال کنید و هر روز منتظر جلسه بعدی باشید به امید اینکه در جلسه آینده نکته ای کلیدی آموزش داده خواهد شد که شما بوسیله آن می توانید به اندام دلخواهتان دست پیدا کنید سخت در اشتباه هستید.

در دوره های آموزشی باید به این صورت پیش بروید که هر جلسه را به چشم یک منجی ببینید که با استفاده از همان جلسه و تکرار و تمرین همان یک جلسه می توانید به نتیجه دلخواهتان دست پیدا کنید.

حالا با توجه به صحبت های گفته شده، بنویسید تا به اینجای دوره چه مواردی را یادگرفته اید و در زندگی تان اجرایی می کنید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

35 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام خدمت استاد وخانم خیری عزیز من تا اینجای دوره به این نتیجه رسیدم که قبلا زندگی یکنواختی داشتم طوری که هر چند روز دچار افسردگی وبی حوصلگی می شدم ولی حالا با انگیزه شدم واحساس میکنم پر انرژی وخیلی فعال و کاری شدم پر زندگی من بیشتر پر خوابی بود تا پرخوری ومن الان بیشتر در حال تحرکم تا نشستن یا خوابیدن من این انرژی رو مدیون شما هستم .

 • سلام مجدد خدمت دوستان و سرور عزیز جناب جعفری
  در روزهای اول خیلی اصرار به حرکت سریع در این مسیر برای رسیدن به وزن ایده آل بودم،ولی بعد از دو الی سه روز که از دوره گذشت و اون جلسه ی جالب حال خوب کن عجیب تصمیم گرفتم که برگردم و جلسات رو جور دیگری گوش کنم و از واژه واژه ی فرمایشات شما در آموزش‌ها دنبال حال خوب بگردم و در اینجای دوره بود که متوجه شدم موضوع چاقی چیزی نیست که من رو عذاب میده بلکه این غول‌های ذهنی و ساخته ها و باورهای غلط من بودند که کار من رو به ناکجا آباد کشانده ،وقتی به این نقطه از باور می رسی یا باید توان تغیر در خودت رو داشته باشی ،که برای من حضور شخص عزیز و متخصص چون شما شدیدا احساس میشه و من دراین مورد از خدای خودم و شما سپاسگذارم،ویا به اشتباهات خودت همچنان ادامه بدی و باز جنگیدن های بی هدف که جز فرسودگی چیزی به همراه ندارند.
  چیزی رو که در طول زندگی تا بحال ساخته ایم ،چه غلط و چه درست دیگه فرسوده شده ،حداقل‌ در مورد من که اینگونه هست،باید بتونم خراب کنم و با تجربیات بدست آمده بتونم ایرادات اون رو کنار بذارم و خوبی هایش رو پر رنگتر بکنم،وحال با حضور مربی و کارشناس خوبی چون شما استاد عزیز چه بسا سازه ای زیباتر و بزرگتر بنا کنیم،
  من هم می خواستم خودم رو وزن نکنم ودر پایان دوره این کار رو انجام بدم چون با تجربیاتی که در دوره های قبلی داشتم تا حدودی کم می شه و ..‌.
  ولی عذاب آور بی هدف و انگیزه
  اما وقتی بعد از یک هفته با هپی فت بودم و به خودم ظلم نکردم و حدود دو الی سه کیلو کم کردم و از خوردن خودم لذت بردم و محدودیتی برای خودم ایجاد نکردم و از راه رفته خسته نبودم وتازه لذت هم برده بودم ،بر آن شدم که حتی از روی ترازو رفتن خودم هم لذت ببرم ،که این گونه هم شد،روزی تقریبا ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم وتا امروز ۶ کیلو وزن کم کردم،از ۱۰۶ رسیدم به ۹۹ تا ۱۰۰ .
  من تجربه کم کردن تا ۹۰ رو هم داشتم ولی وقتی به خودت تو آیینه نگاه می کنی و از مسیری که رفتی راضی نیستی از خودت بدت می آد، ولی وقتی ۲ کیلو در مسیری زیبا خرج می کنی واز اینکه هنوز هزینه ای برای پرداخت در این مسیر زیبا داری و برای رسیدن به هدف آرزو می کنی جاده همچنان پیچ و خم‌ها و فراز و نشیب های داشته باشه، از خودت نه تنها راضی ،بلکه از وجود خودت خوشحال هم می شی که در چنین شرایطی هستی و حال اینکه افراد خوش اندام از سر عادت خوشحالند تو با این کوه چربی از سر عشق،و چرا منی که هزینه ی این مسیر زیبا را دارم ودر آن قرار گرفتم بایستم به لذت بردن های بی هدف دیگران نگاه کنم و حسرت بخورم.
  با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان هپی فتی و گروه دوست داشتنی
  برای همه آرزوی رسیدن به این نقطه از راه رو دارم
  خوش باشید واز این خوشی لذت ببرید.

  • سلام جناب رمضانی عزیز
   چقدر عالی بود کامنت شما
   سرشار از آگاهی بود. واقعاً لذت بردم.
   چه نتیجه ی فوق العاده ای هم گرفتید درود بر شما و تعهد و اشتیاق شما
   دست مریزاد
   امیدوارم تو این فرآیند کوبوندن و ساختن بنای تازه موفق باشید و بهترین ها رو تجربه کنید.

 • سلام استاد جعفری عزیز
  هر کسی می دونه کشیدن سیگار کار اشتباهی است و یا خوردن زیاد باعث چاقی میشه،ولی وقتی برای خودت این رو به یک عادت و باور تبدیل می کنی که با این چیزها به آرامش میرسی و البته هم که این گونه هست و لی زودگذر و عادت نکردیم که چیزهای درست و موضوعات اصلی زندگیمون رو که باعث آرامش درونی و بیرونی نه تنها خودمون بلکه عزیزانمون میشه رو بهشون بها بدیم و اونها رو بی بهانه رها کرده‌ايم، باید اینگونه خرابی هایی رو پیش بیاوریم که حال بخواهیم برای فرار از آنها بخوریم و بکشیم و…
  در این موقع هست که متوجه می شیم اگر اون اول یکی بود که راه و رسم درست زندگی و نه تنها خوردن رو بهمون درست یاد می داد به اینجا نمی رسیدیم .
  یک نمونه که خودم درگیرش بودم و هستم ،البته بصورت درست ،این بود که :
  ۱۸ ساله بودم و سال آخر دبیرستان ،به اتفاق بهمن که یکی از دوستانم بود زنگ آخر رو در رفتیم،سوپری روبروی دبیرستان دوتا نخ سیگار گرفت و آتش کرد ،من هر چی نگاه کردم دیدم تا بحال که نکشیدم حالا چرا ،ولی وسوسه بد جوری گریبانم رو گرفته بود ،به بهمن گفتم سیگارها برای تو من یه قیفی می خورم امروز حس سیگار ندارم.
  غروب در خونه بودم که پدرم آشفته و اشک ریزان آمد،همه تعجب کرده بودیم که چی شده ،او سجده شکر بجا می آورد و..‌.
  گفتم بعد از ۱۲ سال مدرسه رفتنت یک بار آمدم ببینم چکار می کنی،سیگار نکشیدی و بستنی خوردی!
  از آن روز به بعد هر چه کردم یک نخ سیگار بکشم ویا کار اشتباه دیگری بکنم ،نه که انجام نداده باشم ،نه ولی گفته یک جمله ای پدر در زمان و مکان درست بجا من رو بعد از گذشت ۳۰ سال هنوز به تفکر وا می دارد که چرا و به چه قیمتی.
  و یا نمونه دیگری که در جامعه رواج پیدا کرده اینکه پیش روانشناس میری برای راه و رسم درست را پیدا کردن ،حداقل‌ در مورد من ،اولین سوالی که می پرسه اینه که تا بحال به از بین بردن خودت فکر کردی ! به نظر شما این سوال یه روانشاسی است؟که کم و بیش بعضی از ما به آن فکر کرده‌ایم،و حال برای درمان داروی خواب آور بدهد. تمام این حرفها رو زدم چون می دونم که دوستانم در این گروه کم و بیش با این موضوعات درگیر بوده‌اند، در این جاست که وجود غزیزان هپی فت ،بخصوص برادر عزیزم جناب جعفری، اون تلنگر و جمله کلیدی رو نه تنها به خاطر لاغری ،که دیگر برای من به اولویتی دست چندم تبدیل شده و خود بخود در مسیری درست قرار گرفته ،بلکه در موضوعاتی مهمتر بکارم آمده ،رسم درست زندگی کردن رو دارم یاد می گیرم ،دارم یاد می گیرم که دیگران مشکلی ندارند و این خود من هستم که مشکل زندگی خودم هستم و من باید خودم رو ببخشم و نه دیگران رو ،این خودم بودم که تا بحال سد زندگی خودم بودم و دنبال مقصر میگشتم .
  ولی در انتها موضوعی که کمی اذیت کننده است اینه که ،البته باز خودم رو می گم،من به دنبال لاغری بودم ولی با هجوم این همه آشفتگی در خودم مواجه شدم .
  انشاالله در کنار شما هم گروهی های خوب و سرپرستی و همراهی استاد گرانقدر جناب جعفری ،همه ما به امید خدا بتوانیم از این موقعیت عالی پیش آمده به نحو احسنت استفاده کنیم.
  با تشکر از شما گروه دوست داشتنی

  • سلام جناب رمضانی عزیز
   این قسمت از کامنت شما: “ولی در انتها موضوعی که کمی اذیت کننده است اینه که ،البته باز خودم رو می گم،من به دنبال لاغری بودم ولی با هجوم این همه آشفتگی در خودم مواجه شدم .” دقیقاً برای همه ی دوستان رخ می ده، البته اون دوستانی که با دقت کارگاه رو دنبال می کنن. یه دفعه می بینن ای بابا هر چی ساختن رو باید خراب کنن و از نو بسازن و این اصلاً کار راحتی نیست.
   ولی پاداش عظیمی داره خیلی خیلی عظیم.

 • سلام‌براستاد گرامی و خانم‌خیری عزیز و همراهان خوبم
  من تو این چند جلسه فهمیدم که بامدیریت ذهن و فکر کردن زندگی خودم را بسازم یاد گرفتم هدف درست را برا زندگیم‌ انتخاب کنم بزرگترین عامل شکست های من نداشتن هدف درست بوده وبا هدف درست به تمام خواسته هایم خواهم رسیدیاد گرفتم درحال حاضر خوشحال باشم تا با ارامش تصمیم
  بگیرم و راه درست را پیدا کن فهنیدم خداوند منو دوست داره که با این گروه اشنام کرده امیدوارم بتوانم‌موفق شوم فهمیدم که واقعا جزع افراد بااراده هستم‌

 • عرض ادب و احترام. مطالبی که عنوان میشه در واقع در طول زندگی چون تجربه کردیم کاملا برام قابل لمس بوده و حرف دلم و فراز و نشیبهای این مسیر رو می‌گید من روز اول گفته بودم بی اراده هستم چون چهار جلسه رایگان رو گوش نداده بودم ولی فهمیدم که نه واقعا من با اراده ام همین که بارها و بارها شکست خوردم و بار شروع کردم یعنی اراده داشتن واین رو میدونم که این مسیر راحت نیست چون یکسری باور ها در نا خود آگاهمون نهادینه شده امروز وقتی به گذشته فکر میکردم میدیدم که دوران بچگی نو جوانی من لاغر بودم چون هیچوقت ذهنم درگیر تناسب اندام نبود با توجه به فایلها و پاد کستهایی که گذاشتین و نظرات دوستانی که تو این راه قدم گذاشتن و شنیدم وقتی فکر می‌کنم می بینم زمانی اضافه وزن و چاقی به سراغ من اومد که من به این مقوله فکر کردم من روز اول رفتم رو ترازو ‌تصمیم دارم تا آخر چله خودم رو وزن نکنم احساس می‌کنم گوش دادن مداوم به فایلها میتونه موثر باشه امیدوارم ذهن چاق تبدیل به ذهن لاغر بشه. افرادی رو دیدم که به این باور رسیدن هر چی بخورن چاق نمیشن و واقعا همینطور هست در صورتی که تو ذهن من این بوده اگه حواسم به تغذیه م نباشه چاق میشم

 • باسلام
  امروزکه شش روزروپشت سرگذاشتم یادگرفتم ازلحظه حال لذت ببرم.وبراین باورم که غذاهامنوچاق نمیکنه.ازریزه خواری دست بردارم.وخودم رودوست داشته باشم.وروزاخرچله خودم رووزن کنم.تاگرسنه نشدم غذانخورم.ممنونم ازآقای جعفری وخانم خیری عزیز

 • سلام وقتتون بخیر استاد
  این تمرین دیروز منه که باید مینوشتم و به دلایلی نتونستم …😊
  چیزهایی که تابه امروز یاد گرفتم و دارم سعی میکنم اجراشون کنم و بسیار بابتش خوشحالم اینه که:
  – تو لحظه حال دارم زندگی میکنم
  -چیزهای کوچیک بسیار خوشحالم میکنه
  -دارم سعی میکنم باور کنم غذاها منو چاق نمیکنن
  -دارم سعی میکنم با هموزه های این چند روز ذهن چاقمو به کنترل خودم در بیارم
  -کم کم دارم با خودم آشتی میکنم
  – دارم یاد میگیرم در مواجهه با چالش های زندگیم دنبال راه حلش باشم نه پناه بردن به خوردن!
  -خودمو با همین هیکل پذیرفتم و دوسش دارم دیگه
  -دارم رو فکرام تمرکز میکنم تا به هرچیزی فکر نکنم تا موارد منفی وارد زندگیم نشه
  -گاهی به تفاوت تفکر خودم با آدمهای لاغر در مورد تناسب اندام و چاقی فکر میکنم😁
  -این چند روز دارم سعی میکنم تا به هیچ نوع رژیمی و کالری غذا ها و … فکر نکنم
  -با توجه به دیدن مصاحبه ها دارم متوجه میشم چجور اهدافمو تو زندگی ترسیم کنم
  -دارم یاد میگیرم اول از هرچیزی تو هر لحظه آرامش و شادی و حال خوبم باشه حتی اگه غذای ظهرم یه ساعت دیرتر حاضر بشه و من بشینم با کوچولوم بازی کنم و لذت ببرم😇😊😇😊
  -کم کم دارم احساساتمو از ناراحتی و شادی بدون واهمه و با احترام بیان میکنم،آخ که چقدرررررر راحت میشم اینو با خودم حمل نکنم
  -کم کم دارم وقت بیشتری رو برای خودم میذارم و این بهترین حس دنیاست برام
  -کم کم اخبار منفی تی وی و سایر ورودی ها رو دارم حذفش میکنم
  و….

  یک دنیا ازتون ممنونم استاد بزرگوار
  از خانم خیری عزیز هم ممنونم بابت انرژیهای مثبتی که برام میفرستند💐

  • سلام
   من تا جلسه چهارم نتونستم ارتباطی با آنچه می شنیدم بر قرارکنم چون دنبال این بودم که چرا با اینکه اهل شیرینی خوردن نیستم ریزه خوارنیستم چرا چاق شدم ولی با یه سوال از خانم خیری بزرگوار وپاسخ بجا ایشان توانستم تازه انگیزه اصلی خودم رو پیداکنم ومتوجه خواسته ی درونی خودم بشم
   بسیار از خانم خیری سپاس گزارم
   الان با تکرار دوره ها یاد گرفتم که با خودم آشتی کنم از غذا ها
   بموقع وبه اندازه نیاز فکر وافکارم استفاده کنم
   با شنیدن فرمایشات اقای جعفری با هدف توجه بیشتر گوش می کنم وفکر میکنم بهترین جرقه ایجادانگیزه در ذهن من زده شد
   در حال حاضر حس خوبی نسبت به تمام محیط اطرافم پیدا کردم خودم رو با همین فیزیکی که دارم پذیرفتم
   بیشتر به ندای درونی خودم فکر کنم وببینم از خودم چه انتظاری دارم فقط برای خودم نه اینکه دیگران قراره چی فکر کنن یا چه رفتاری داشته باشن توجه ندارم
   تقریبا دارم به آرامش بیشتر زندگی را زندگی می کنم
   امیدوارم که تا جلسه اخر بتوانم خیلی از عادات بد خودم را که با خودم داشتم با کمک ویاری خداوند متعال و بعد هم جناب آقای جعفری بزرگوار بر طرف کنم
   بسیار سپاسگزارمت

   • خدا رو شکر که تونستید مسیر صحیح رو پیدا کنید خانم موسوی عزیز
    با قدرت ادامه بدید و فقط احساس خوبتون رو مراقبت کنید

 • سلام به همه⚘⚘⚘
  راستش من تابحال به اینکه چی شدکه چاق شدم فکرنکرده بودم
  ازروزی که هپی فتی شدم دارم مرورمیکنم واشتباهاتم رامتوجه میشم.وسعی میکنم برطرفش کنم
  الان بااینکه چندروزبیشترنگذشته ولی خیلی احساس بهتری دارم.

 • سلام و درود به خدای زیبایی ها
  من تو این چند روز آگاهی های جدیدی پیدا کردم
  یکی اینه با عملکرد ذهن چاق آشنا شدم و جالب این جاست تو شروع دوره عرض یک هفته یهو سه کیلو و چند گرم زیاد کردم
  خیلی ترسیده بودم اما با خانم خیری عزیز صحبت کردم منو به آرامش دعوت کردن و گفتن ما کنارتیم و
  اما ب خودم گفتم
  هدی این تله ذهن چاق درون تو است آروم باش
  و جالب این جاست بر خلاف قبل که گیر میدادم به خودم اصلا به اضافه وزن کاذبم توجه نکردم
  و آگاهی جدیدی که پیدا کردم اینه که تصمیم گرفتم مچ رفتارهای ذهن چاق خودمو بگیرم ،😅
  و چقدر رفتارهای ریز چاق کننده داشتم و خبر نداشتم و عادی می دیدمشون
  و چقدر خوبه پذیرفتم مسول ذهن لاغر و چاق در خودم.کسی جز خودم مسول نیست
  و فهمیدم که آمدنم در هپی فت یه موهبته
  که من باید و حتما همه تجربه های لاغری و برگشت وزنم را پاکسازی کنم
  و این تجربه جدید یک موهبت خاص خداست.که عاشقانه می پذیرم مسولیت هپی فت بودنم را…
  سپاس
  سپاس
  سپاس

  و

 • سلام و درود به خواهر عزیز خانواده دوست خودم
  تبریک میگم که اول یه هپی فت آگاه هستین
  البته این مسأله که درگیر ذهنی دارید باهاش واقعا مسأله ساده ای نیست که با چند تا نصیحت و حرف های روان شناسی بشه آروم تون کنه
  چون هیچکس نمی تونه کمکتون کنه میدونید چرا ؟؟؟
  چون ذهن تون ذهن یک قربانی داره و هر حرف و نصیحتی بشنوید فورا میخواهید توجیه کنید و ب طرف مقابل تون هشدار میدین نه این جوره نه اون جوره
  در نهایت ادب فقط خواهرانه بگم تون
  یه نامه به خودتون بنویسید
  تمام حرف های که قراره ب فردی بزنید
  مرتب بنویسید خطاب ب دل خودتون
  بعد کاغذ و آتیش بزنید
  و حتی گریه تون هم گرفت گریه کنید
  دوم ….
  اصلا راجع به مشکل تون با کسی حرف نزنید هیچکس نمی تونه درک تون کنه
  چون درد شما رو نداره
  چون وقتی راجع ب شوهرتون حرف میزنید
  ناخواسته ذره ذره شوهرتون از چشم تون می افته…
  و شدت دور داستان مسأله مورد نظر پررنگ تر میشه…
  آروم باش خواهر من
  به خدا توکل کن
  خدا خودش کمکتون کنه عزیز مهربان
  موفق باشید

 • من قبلا دائم در حال کالری شماری بودم و سعی در کمتر خوردن وزمانی که به اندازه یا بیشترذاز نیاز بدنم میخوردم دائم به خودم میگفتم فردا باید جبران کنی پیاده روی کنی کمتر بخوری و پشیمان از عمل خود خودم عذاب میدادم ولی الان بعد از خطا فقط به خودم میگم ایا از این کار لذت بردم یا میتونستم انجامش ندم و تصمیم میگیرم در دفعه بعد این اشتباه را تکرار نکنم به نوعی ارامش پیدا کردم

  • سلام و درود خدمت خانم عبدالله زاده زیبا نگار
   چقدر حرف تون ب دلم نشست که فرمودین
   ب جای احساس گناه بعد ولع خوردن و پرخوری
   خودتونا ب چالش می کشید
   و میفرمایید
   آیا من از خوردنم لذت بردم و یا
   میتونستم انجامش ندم
   ممنون که آگاهی جدید خودتون را با ما به اشتراک گذاشتید…
   بسهم خودم قلبا تبریک میگم به این آگاهی زندگی ساز تون
   مانا باشید خوب مهربان
   سپاس خدایم
   سپاس آقای جعفری عزیز بزرگ مرد ایران زمینم
   سپاس خانم خیری صبور خوش کلام
   سپاس این جمع هدفمند
   و در آخر
   سپاس خودم
   سپاس خودم
   سپاس خودم

   • سلام
    تمرین روز هفتم
    داستان من و ترازو خیلی غمگینه
    یکی از آرزوهام و هدفهام خرید ترازو بود
    اولین درآمد و اولین استقلال مالی ام رو به خرید ترازو اختصاص دادم
    تا دیروز هر روز ، و روزی چند بار وزن میکردم ، میدونستم که کار اشتباهیه اما هربار که از کنارش رد میشدم ناخودآگاه خودمو وزن میکردم
    اما از دیروز که فایل لیاقت تناسب اندام رو شنیدم تصمیم گرفتم اینکار رو نکنم
    من به این چله حس خوبی دارم هر وقت فکری در مورد چاقی به ذهنم میاد سریع یه پارازیتی وسط فکرم میذارم تا از ذهنم خارج بشه
    غذاها عامل چاقی ما نیستند
    جسم ما بهترین پزشک تغذیه است و خودش تعادل رو ایجاد می‌کنه

 • سلام
  مهم ترین نکته ش برای من این بود که خوشحالی و لذت هاش رو برای خودم مرور کردم
  و هر روز دارم یکی دو تاش رو انجام میدم که انرژی قبل به زندگیم برگرده

 • سلام به استاد عزیزم و خانم خیری و دوستان
  من یاد گرفتم که در لحظه زندگی کنم و چاق شدن و لاغر شدن من دست خودمه و یاد گرفتم که خودم مسولش هستم و خودممم میتونم ازپس اش بر بیام البته با کمک هپی فت یاد گرفتم اگر یه روز درجا زدم پایان دنیا نیست و دوباره میتونم شروع کنم یاد گرفتم هیچ چیز جدا از من نیست خودم مسولیت خودم رو برعهده بگیرممم

 • سلام روزتون بخیر
  من تا الان فهمیدم با چیزای کوچک هم میشه احساس خوشبختی کرد و از زندگی لذت برد فهمیدم زندگی در لحظه ی حال جریان داره فهمیدم که ما برای ب دست اوردن چیزی که میخوایم انگیزمون رو از دست دادیم و قراره یاد بگیریم چطوری با انگیزه باشیم

 • درود به همه شما عزیزان موفق🌹
  من در این ۶ روز یاد گرفتم اگر از لحظه حالم لذت نبرم و شاد نباشم به خواستم نمیرسم من باید چاقیمو بپذیرم و یه هپی فت باشم و خودمو همینطور که هستم دوست داشته باشم.
  در واقع، آرامش لحظه حالمو فدای رسیدن به وزن هدفم در آینده نکنم باید از مسیر، لذت ببرم.
  و اینکه باید ذهنمو متناسب کنم تا جسمم متناسب بشه.
  حقیقتش، باز همه اینا برمیگرده به نقطه شکرگزاری، که اول باید پذیرش ایجاد بشه یعنی چاقیمو بپذیرم و بابت شرایط فعلیم، شکرگزار خداوند باشم تا در وضعیت آرامش قرار بگیرم و بعد، نتیجه خود به خود حاصل میشه.

 • سلام به استاد عزیز وخانم خیری من فایل ها رو گوش دادم من هنر گوش دادنم ضعیف است فایلو گوش میدم ولی ذهن شلوغی دارم بارهاو بارها امتحان کردم وتلاش کردم که عمق مطلب رو بگیرم ولی موفق نشدم امروز که راجع به انگیزه گفتین من سعی کردم تا میتونم خودمو فارغ از همه ی مسایل زندگی تو خودم بگردم من یک مشکل اساسی دارم اینم برگشت به گذشته وهی زیرورو کردن از گذشته نمیتونم دست بکشم شاید بخاطر وجود شخص دیگری درزندگی همسرم که تمام فکرمنو مشغول کرده ولی بگم به همه مناز موقعی با چله تناسب اندام وهپی فت آشنا شدم خیلی حالم بهترشده لطفا راهنماییم کنید که بااین مسیله راحتتر کنار بیام چون این باعث شده من خوردن های عصبی داشته باشم لطفا کمکم کنیدمن خیلی امید دارم که پایان ایندوره هم به اندام دلخواه برسم هم روحم به آرامش برسه

 • سلام خدمت استاد گرامی و خانم خیری عزیز وهمه دوستان
  من مهمترین دستاوردی که تا اینجای دوره داشتم اینه که تا حدود خیلی زیادی حرص و ولعم به خوردن کم شده و زیاد به خوردن فکر نمیکنم.ودر نهایت خوشحالی وتعجب ۲ کیلو کاهش وزن داشتم.درحالیکه اصلا کار خاصی انجام ندادم فقط سعی کردم با نگاه متفاوت وباور قوی به اینکه میتونم لاغر بشم واینکه لاغر شدن خیلی ساده ولذتبخش میتونه باشه این دوره رو شروع کردم و با آموزشهای فایلها تا اینجای دوره سعی میکنم خودم رو همینطوری دوست داشته باشم و فقط از لحظه لحظه زندگیم لذت ببرم وبابت خوشحالیهای به ظاهر کوچیک سپاسگزارباشم. یه جورایی توجهم نسبتا از روی چاقی برداشته شده و خیالم راحته که به هدفم میرسم .چون این دوره رو متفاوت با بقیه دوره های ذهنی میدونم وبینهایت خوشحالم که در این دوره شرکت کردم .سپاسگزارم از شما استاد گرامی و خانم خیری عزیز.

 • با سلام. من با گذشت این چند جلسه متوجه خیلی از افکار و عقاید اشتباه خودم شدم. متوجه شدم که علت اصلی چاق شدن من ضعف فکری و احساسی خودم بوده یعنی من در رویارویی با چالش زندگیم شکست خوردم به جای حل کردن مشکلم ویا پذیرفتن مشکلم با خوردن خودمو اروم میکردم. افکار نادرستم منو که همیشه تناسب اندام داشتم به سمت چاقی پیش برده. شاید یک دلیل دیگه هم این باشه که من باور داشتم، با خوردن چاق میشم که متاسفانه چاق هم شدم. ما باید باورهامونو تغییر بدیم به جای عوض کردن برنامه و حجم غذامون.

 • سلام استاد گرانقدر نجمه جان دوست داشتنی و دوستان گلم من در این چند روزه به نکات جالبی دست یافتم که فکر میکنم خیلی کمک خوبی برای کاهش وزنم باشه در روز اول وقتی داستان چاقیذخودم بررسی کردم متوجه نکات زیادی شدم که چرا قبلا با زیاد خوردن چاق نمیشدم ومسائل دیگر که به شناخت خودم خیلی کمک کرد و بعد ازاون دلیل محکم نبودن انگیزه خودم و خوشحالیهای ریز و درشتی که در زندگی دارم بهش فکر کردم به نوعی میشه گفت در این چند روز خودمو به چالش کشیدم و متوجه چیزاهای جالبی در مورد خودم شدم شاید من دلنگرانیهای خیلی از دوستان در مورد اضافه وزنم نداشتم ولی درماندگی ذهنی داشتم و دارم تمرین میکنم که کاهش وزن از دغدغه ذهنم که با استرس همراه میشه به یک سبک زندگی تبدیل بشه

 • سلام و عرض ادب : دست اورد هاى هبى فت براى من تا اين لحظه : اصلاح نگاه اشتباه و راهكارهاى اشتباه در بسيارى از تصميمات و عملكردهاى زندگى ، از جمله براى رسيدن به هدف تناسب اندام ابتدا بايد ذهن چاقم رو درمان كنم ، ان هم با تمرين و تمركز بر روى اموخته هايم كه شامل پاك كردن هر انچه كه تا به امروز در خصوص اين موضوع به خوردِ ذهنم داده شد، اموختم كه به خودم احترام بگذارم وخودم رو لايق و شايسته ى يك جسم سالم و اندام متناسب بدانم ، ياد گرفتم كه براى كسب رضايت مندى تمام عزيزانم نبايد خودم را ناديده بگيرم ، اموختم كه به نجواهاى ناخود اگاه چاقم گوش نكنم و باورها و عملكردهاى درست رو با تكرار وتكرار ، جايگزين اين نجواها كنم ، اموختم كه پاشنه اشيل هاى زندگيم رو بايد تا جاى ممكن حذف كنم ، براى رسيدن به هدفم و اصلاح اسلوب نادرستى كه تا كنون داشتم تنها راهى كه صد در صد ميتونم به موفقيت برسم اموزشهاى هپى فت است ، در اين مسير دانستم كه دلايل ناموفق بودنم چيز هايى مانند ، انتخاب مسيرهاى اشتباه، داشتن انگيزه ها ى بدون ثبات و كوتاه مدت ، عدم تقويت عزت نفس ، بلد نبودن اينكه رابطه ى من با كائنات به چه صورت بايد باشد تا انچه كه مقصود است حاصل گردد، ، مقصر دانستن همه چيز و همه كس براى چاقى به جز خودم ، بلد نبودن تشخيص درست گرسنگى كاذب از گرسنگى حقيقى ، نداشتن اگاهى در خصوص اينكه براى رسيدن به اندام متناسب ، بايد غذاها در كنترل ما باشند نه ما در كنترل انها ، اموختم كه همانطور كه زمانى كه لاغر بودم برايش نجواى ذهنى نداشتم بايد در قبال چاقى هم به نجوا هاى غلظ نا خود اگاه توجهى نكنم ، نبايد با ذهن نا خود اگاه بجنگم بلكه با تمرين و تكرار بايد باورهاى درست رو جايگزين كنم ، ياد گرفتم براى رسيدن به اهدافم بايد ياد گرفته هامو عملى كنم و صرفا با گفتن اينكه خُرما خُرما بيا به دهن ما ، دهانم شيرين نميشود ، ، ياد گرفتم دست از سرزنش كردن و محاكمه كردن خودم بردارم و به اين موضوع باور داشته باشم كه من اشرف مخلوغات هستم و فلسفه ى وجودى من داشتن توانائيها ورسيدن به بهترينهاست ، اموختم كه شاد زندگى كنم ، به خودم احترام بگذارم و براى رسيدن به اهدافم كه يكى از انها تناسب اندام است با يد اموخته هايم از هپى فت رو تكرار و تكرار و تكرار كنم تا مسيرهاى نادر ست ذهنيم رو پاك كنم و مسيرهاى درست رو جايگزين كنم و….

 • با سلام خدمت دوستان و استاد عزیز
  من در این چند روز یاد گرفتم که نذارم این چربی ها خوشحالی هامو از من بگیره و بتونم روی شادی هام تمرکز بیشتری کنم. و برای لاغر شدن هیچ عجله ای نداشته باشم و با چیزهایی که در این جلسات یاد میگیرم با آرامش و زمان بهش میرسم.یاد گرفتم که مهم تر از همه خودم باشم به خودم احترام بیشتری بذارم.

 • با سلام ودرود در این دوره کوتاه ۵-۶ روزي كه در خدمت استاد بودم فكر ميكنم خيلي موثر بوده سعي ميكنم تمام حواسم را به سوي حال خوش ببرم صبور باشم واميدوار باشم به هرهدفي كه دارم ميتونم با تلاش واراده قوي ميتونم برسم البته بيانات ناب استاد خيلي موثر در ايجاد انگیزه میباشد
  خواستن توانستن است

 • سلام بر همه دوستان عزیز
  راستش به قول استاد من خوب شروع کردم ولی وسط راه موندم
  روز شنبه که قرار بود بگیم خوشحالی یعنی چی…..
  در آن روز من روزِ بدی داشتم و حال روحی من بد بود خیلی بد
  انگار هیچ خوشحالی نداشتم و چند بار اومدم بنویسم خوشحالی یعنی
  بچه هام
  خانوادم
  خودم
  دیدم در اون لحظه به هیچ کدومش باور ندارم و اصلا خوشحال نبودم
  به شرایطم تا حدودی آگاه بودم ولی کاری نمیتونستم بکنم
  وسطهای همون روز فهمیدم که مهمترین دلیلش تغییرات هورمونی ماهانه است
  ولی کاری نتونستم بکنم کلی با اهل خونه دعوا کرده بودم و از اون روز این اولین باره که تو گروه مینویسم
  امروز صبح حرفهای استاد رو شنیدم و دوباره سر پا شدم
  هنوز کامل حالم خوب نشده

  اولین بار نیست که این اتفاق میفته
  امواج سهمگین هیجانها منو با خودشون میبرند و خودم انگار چند قدم عقبترم
  اینارو گفتم چون میدونم آگاهی مهمه و شاید برای کسی تلنگری باشه

 • سلام خدمت استاد عزیز و خانوم خیری عزیز ،ممنون از همه زحمات شما
  من تا اینجا فهمیدم که ما نباید علت چاقی خودمون رو بندازیم گردن تقدیر و ژنتیک و زایمان و خیلی چیزها یه دیگه که ما فقط خودمونو و علت چاقیمونو با اونها توجیح می کنیم ،ما باید بدونیم که مقصر چاق شدنمون خودمون هستیم ،و کسی و چیزی جز خودمون ما رو به این حال و روز ننداخته ،ما نباید دلیل حال خوب داشتنمون رو فقط لاغری بدونیم و بگیم تا لاغر نشیم هیچ چیز دیگه ایی ما رو خوشحال نمی کنه،ما همیشه باید دنبال چیزهایی باشیم که حال ما رو خوب کنه ،نه منتظر آینده بشینیم تا یه روزی لاغر بشیم و
  بعد از اون بتونیم یه حال خوب داشته باشیم،ما باید با هر وضعیتی که هستیم خودمونو دوست داشته باشیم و بپذیریم ،با تنفر از خودمون به هیچ نتیجه ایی نمی رسیم
  ما نباید هدفی رو که تو آینده شاید دور بخوایم بهش برسیم و هدف قرار بدیم باید از چیز هایه کوچیک و از چیزهایی که توانایی انجامش رو داریم شروع کنیم تا در آینده و یواش یواش به اون هدف بزرگتر برسیم
  ⚘🙏

 • با سلام خدمت استاد گرامی و نجمه جان عزیزم .مهمترین چیزی که یاد گرفتم اینه:چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد. من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک.😌❤️❤️ سپاسگزارم

 • سلام استاد بزرگوار و خانم خیری عزیز و دوستان عزیزم
  من تا اینجا چله یاد گرفتم ک در زمان حال زندگی کنم واز لحظه لحظه زندگیم لذت ببرم هدف داشته باشم با انگیزه باشم ب ندای درونم گوش بدم با خودم رفیق باشم واجازه ندم این چربی ها ی اضافه حالم رو بد کنه و غذایی ک میخورم عذاب وجدان نداشته باشم و همیشه شکر گزار خداوند باشم و نیمه پر لیوان رو ببینم همین ک خوشحالی های زیادی تو زندگیم هست و خدایی بی نهایت مهربان ک استاد بزرگوار ی چون شما سر راههم قرار داده ک بتونم راه درست زندگی کردن را بیاموزیم بسیار سپاسگزارم خدایا شکرت 🙏🥰

دیدگاهتان را بنویسید

برای دریافت دوره رایگان کلیک کنید
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید