وبلاگ

جلسه ششم کارگاه عزت نفس و اعتماد بنفس

تمرین جلسه ششم:

کمال گرا هستید؟

آیا بعد از گوش دادن به این جلسه متوجه شدید کمال گرایی یک حسن نیست بلکه یک سد بسیار محکم است بر سر مسیر رسیدن شما به اهدافتان! با درک قوانین که در این جلسه گفته شد چقدر مطمئن هستید که می توانید کمال گرایی تان را درمان کنید و با سرعتی بیشتر و خیالی آسوده تر به سمت اهدافتان حرکت کنید؟

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

10 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام استاد گرامی ،خانم خیری گلم و دوستان خوبم در هپی فت
  استاد عزیر فقط میتونم بگم جانا سخن از دل ما میگویی من شخصی به شدت گمالگرایم و جالب اینجاست که اینو یک حسن میدیدم و تمام نکاتی که خاتم رهروان عزیز گفتند و من داشتم تمام ترسها رو و همیشه فکر میکردم این ترسها از عدم اعتماد به نفس من هست نه از کمالگرایی من وچون خودم اونجوری که هستم قبول ندارم نمیتونم خیلی تز روابط برقرار کنم ولی امروز فهمیدم که همه مشکلاتم از کمالگرایی نشات میگیره
  فایلتون بسیار عالی بود و سپاس فراوان از خداوند که مارو درمسیر زندگی من قرار داد و سپاس فراوان از شما که چراغی در راه زندگی من شدید سلامت و پاینده باشید.

 • سلام وقتتون به خیر… راستش توی جلسات قبل که در مورد کمال گرایی صحبت کردین احساس کردم من اصلا آدم کمال گرایی نیستم، اما این جلسه انگار تازه فهمیدم و به خودم اومدم که چه کارهایی را شروع نکردم فقط به این خاطر که فک میکردم انتهای مسیر برام روشن نیست، پس نباید برم سمتش… اول خیلی ناراحت شدم و غصه خوردم اما بعد به خودم اومدم و حالم خوب شد که عب کارم را فهمیدم و قراره از این به بعد خیس شدن وسط بارون را حس کنم

 • سلام به استاد گرامی
  ویژگی هایی در برخی از ابعاد شخصیتی و رفتاری خودم پیدا کردم که اتفاقا در اون ابعاد همیشه ناموفق بودم و اتفاقات بد رو تجربه کردم یا اصلا نتونستم استارتی بزنم ، و هیچ وقت نتونستم تا انتها پیش ببرم و نصفه نیمه رها کنم . و توی این فایل دلیلش رو فهمیدم .
  و نکته بسیییییار طلایی که از این ویژگی کمال گرایی که خودم نمیدوستم تا حدودی بهش مبتلا هستم ، و الان برای خودم آشکار شده . وجود ( ترس ) در درون من هست.
  بله ، کاملا درسته … ریشه ی اون رفتارهای کمال گرایی من ، ناشی از ترس ، بوده . ترس از قضاوت شدن توسط دیگران . ترس از اینکه از چشم دیگران بیافتم و دیگه رو من حساب باز نکنن. ترس از اینکه نگاهه یک بازنده به من داشته باشن . ترس از اینکه دیگه نتونم ادامه بدم . و همش ترس ، ترس ، ترس مانع شد کارهایی رو هیچ وقت شروع نکنم . حرفهایی که درست بودن رو و دلم میخواست بگم ، رو هیچ وقت نگفتم .‌جاهایی دلم خواست برم ولی ترس از نقص و عیب ظاهری و پوشش و غیره ، نرفتم و لذت نبردم .
  دلم خواست مهمونی بدم ولی چون خیلی سخت میگرفتم و همش به کم و کاست و نواقص فکر میکردم . خیلی وقتها ترسیدم واین لذت ها رو از خودم سلب کردم .
  ادامه تحصیلم رو سالها عقب انداخته بودم چون میترسیدم با نمرات بالا قبول نشم و خودم خودم رو سرزنش کنم یا اطرافیان ایرادم کنن.
  و یاد گرفتم که شجاعت داشتن که نقطه ی مقابل ترس هست، تنها چاره ی ریشه کن شدن این ویژگی کمال گرایی هست ، که حتی اسمش هم گول زننده است ، نمیدونم چرا این واژه رو واسه این ویژگی انتخاب کردن ؟؟؟ که باعث شده همه ما فکر کنیم کمال گرایی خوبه …
  واقعا هرجا شجاعت داشتم و از نواقص و شکست نترسیدم پیشرفت کردم و به تکامل رسیدم و بالاتر رفتم . الان با گوش کردن این فایل دارم تمرین میکنم که ترس هامو در موقعیت های مختلف زندگیم ، از زندگی شخصیم گرفته تا روابط خانوادگی و تحصیلی و شغلی و غیره رو بیشتر شناسایی کنم و در مقابل اش اقدام و احساس شجاعانه رو بنویسم .و از اونجایی که توی دوره ی شما یاد گرفتم که اکثر وقایع زندگیمون در حال تکرار شدنه ، در واقع میخوام تجربیات گذشته رو پیدا کنم و برنامه ی بهبودی بنویسم براش . تا بتونم این ویژگی کمال گرایی رو در اون ابعاد آرام آرام ریشه کن کنم .
  بسیار سپاسگذارم استاد عالی بود

  • سلام خانم رهروان عزیز
   تا می تونید روی خودتون کار کنید تا ترس هاتون رو شناسایی کنید.. هر جا حالتون خوب نبود دنبال ترس بگردید، ترس ترس، اسلحه قدرتمند شیطان که بواسطه اون اجازه نمیده ما تجربه کنیم و درنتیجه رشد کنیم.

  • سلام استاد گرامی و خانم خیری گلم و خانم رهروان عزیز من هر موقع دیدگاهها میخونم میبینم شما دقیقا به همون مطالبی اشاره کردین که من مد نظرم بوده و جالبه که مشکلاتمون چقدر شبیه هم بوده و این به من امید میده که اگه شما تونستین موفق بشین من هم میتونم از خدا ممنونم دوست خوبی مثل استاد و بانوی زیباشون و شما رو در مسیر من قرار داده

 • 🌹درود و مهر امین جعفری عزیز
  اگر از جان و دل سپاس نگویم رسم دوستی و انسانی خویش را به جا نیاورده ام
  پس همین ابتدا بیکران سپاسگزارم از شما و آموزه های عالی تون
  در فایلهای شما ضمن آگاهی آنقدر حس مسئولیت و یاری از سمت شما احساس می شود که اگر به گوش نسپارم و عمل نکنم حق هیچ چرا و چطور نشد را، ندارم
  من تمام سعیم را می کنم که مو به مو جمله به جمله آموزه ها را در زندگی ام به عمل برسانم حتی شده یکی یکی ولی عمل می کنم
  چون نتایجی که از این آموزه ها در دست دارم هنوز خود من را منقلب و متحیر می سازد
  هنر زندگی کردن را از شما آموختم حالا ذره ذره زیباسازی را انجام می دهم و این را مدیون تکرارها و تلاش شما و خودم برای رسیدن به بهترین ها می دانم.
  پاینده باشید و خوشنام بمانید امین جعفری عزیز💙🦋

 • سلام خدمت استاد بزرگوار و دوستانم در هپی فت…..
  ✅دیدگاه من در مورد جلسه ششم دوره عزت نفس و اعتماد بنفس……
  من تا قبل از هپی فت نمیدانستم کمالگرا هستم….خیلی یخودم سخت میگرفتم و به عزت نفسم ضربه زدم ‌…..حقیقتش از قانون تکامل هم چیزی نمیدانستم و همونطور که فرمودید از شروع کار جدید میترسیدم …..اصلا خصوصیات مثبت خودم رو نمیدیدم….حالا فهمیدم که کمالگرایی اصلا خوب نیست و نداشتن اون نقص محسوب نمیشه.
  انشاالله از این به بعد نکات مثبت خودم و توانمندی هایم رو بزرگ میبینم من ارزشمندم ….. بعنوان یک انسان نباید از اشتباه کردن بترسم چون این ترس سد راه پیشرفتم میشود….خوشحالم از آگاهی هایی که با این جلسه کسب کردم و ممنونم از استاد عزیزم…..البته کنار گذاشتن کمالگرایی به این راحتی نیست و نیاز به تمرین و تکرار داره…..

 • سلام استاد چقدر جلسه عالی بود وچه زاویه دید عالی خیلی خوش حالم که شاگرد شماهستم .من متوجه شدم که کمال گرایی سد بزرگ پیشرفت من بوده من قبل ازشروع یک کار به پیامدهای بدش همیشه فکر میکردم وباعث میشد شروع نکنم فکر میکردم اهمال کارم ولی فهمیدم شیطان ذهنم من رو قانع میکرده.متوجه شدم ساختار بدن عیب ونقص وجود نداره چون جهان همیشه وهمواره درحال رشدو گسترش هست❤کامل نبودن عیب نیست بلکه یک فرصت طلایی برای اقدام در جهت اینکه یک پله بالاتر برویم❤فهمیدم که تمام مسیر هرگز وهرگز برام روشن و واضح نخواهد شد وباهر قدم که برمیدارم فقط قدم بعدی هدایت خواهم شد❤استاد اینکه فرمودین تجربه یعنی متوجه شدم خیلی زیبابود یعنی من باتجربه کردن و اشتباهاتی که داشتم درهر زمینه متوجه شدم ونواقص رو درست میکنم وحرکت میکنم به سمت جلو❤باشنیدن این فایل متوجه شدم چرا گاهی کار رو نیمه تمام میگذارم فهمیدم اگر قانون تکامل رودرک میکردم یک نمره مثبت بود برام در ثابت قدم بودن وتمرین کردن بیشتر برای رسیدن به اهدافم .استاد یکدنیا سپاس بخاطر اموزش های عالیتون

دیدگاهتان را بنویسید

خوشحال میشم کمکتون کنم
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید